realme-smart-tv-4k-telewizor-specyfikacja-szczegoly

Smart TV od realme ujawnione tuż przed premierą – dzisiaj każdy robi telewizory

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Nokia, Motorola, OnePlus – dzisiaj producenci urządzeń mobilnych bardzo chętnie przechodzą do świata telewizorów. Pomijam już takich wyjadaczy jak Samsung, do niedawna LG, ale też Xiaomi. Możliwość wykorzystania Android TV i niejako gotowych zestawów sprawia, że wiele firm interesuje się naklejaniem swojego loga na Smart TV. Od niedawna do tego grona dołączyło także realme, bo kto powiedział, że telewizory nie mogą być tanie? Teraz marka szykuje się do prezentacji kolejnych modeli, które tuż przed premierą przedostały się do Sieci.

realme rozszerza działalność – poznajcie ich Smart TV tuż przed premierą

realme-smart-tv-4k-telewizor-specyfikacja-szczegoly

Najnowsze propozycje realme to tak naprawdę jeden telewizor w dwóch rozmiarach – 43 i 50 cali. Tym sposobem nie są to największe propozycje na rynku, a wręcz poniżej przeciętnej, gdybyśmy patrzyli na nasz rynek. Jednak na tę chwilę nie wiemy, czy realme Smart TV 4K dotrą do Polski. Premiera tych telewizorów ma się odbyć jutro w Indiach, gdzie realia są zupełnie inne. Niemniej ujawniona specyfikacja wygląda ciekawie. Oczywiście nie zabraknie rozdzielczości 4K, ale do tego dołóżmy 1,07 miliardów kolorów i wsparcie dla Dolby Vision HDR. W kontekście dźwięku wbudowane cztery głośniki mają oferować moc 24 W i kolejną technologię Dolby – tym razem Atmos, a także DTS HD. Nie zabraknie trzech złączy HDMI, dwóch USB, Ethernet, AV i tunera. Za obliczenia ma odpowiadać procesor MediaTeka, a z racji, że to Smart TV z Android TV, to nie może zabraknąć Wi-Fi i Bluetooth 5.0.

realme smart tv 4k

Mniejszy, 43-calowy telewizor od realme ma ważyć 6,5 kilogramów i wykorzystywać 100 W zasilacz. Przewidywana cena ma nie przekroczyć 30000 INR, czyli około 1500 złotych. Większy, 50-calowy model od realme to waga 9,2 kilogramów, zasilacz o mocy 200 W i cena do 35000 INR (~1800 złotych).

Zobacz też: Zbyt głośne i źle zabezpieczone – UOKiK sprawdził zabawki elektroniczne.

Co sądzicie o powyższych modelach? Czy powinny pojawić się w Polsce? Bylibyście zainteresowani ich zakupem?

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy