qualcomm snapdragon 888 plus specyfikacja geekbench

Snapdragon 888+ namierzony! Wiemy, co tym razem ulepszył Qualcomm

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Qualcomm przyzwyczaił nas już do tego, że jednego roku kalendarzowego prezentuje dwa flagowe układy obliczeniowe. Zapotrzebowanie na urządzenia mobilne z najlepszymi podzespołami pokazuje, że stety lub nie, ale lubimy nowości i wszystko, co najlepsze. Dlatego nowy flagowiec co pół roku nikogo już nie dziwi. Teraz musi być on także napędzany nowym, jeszcze lepszym układem obliczeniowym, więc oto nadchodzi Snapdragon 888+. Jednostka Qualcomma jest już testowana, więc możemy co nieco dowiedzieć się o niej.

Snapdragon 888+ to podkręcony 888 – Qualcomm już testuje nowy układ

snapdragon 888+ qualcomm specyfikacja geekbench

Snapdragon 888+ odwiedził w ramach prototypów Qualcomma GeekBench. To oznacza, że dowiedzieliśmy się, co dokładnie Amerykanie tym razem zmienili w ulepszonym, flagowym układzie. Wielkich zaskoczeń nie ma, bo Snapdragon 888+ to naturalnie podkręcony Snapdragon 888. Najmocniejszy rdzeń X1 teraz kręci się do 3 GHz, zamiast 2,84 GHz. Pozostałe klastry pozostały na tym samym poziomie, czyli Cortex A78 z 2,42 GHz, a Cortex A55 z 1,8 GHz. Prawdopodobnie dodatkowo zostanie jeszcze podkręcony układ graficzny, aczkolwiek tego akurat analizowany program nie mierzy. Przechodząc do samego wyniku z GeekBench, rewolucji nie ma. Wręcz wyniki uzyskane przez Snapdragona 888+ są bardzo bliskie temu, co prezentują dzisiejsze modele ze Snapdragonem 888. Naturalnie firma jest jeszcze w trakcie testów, więc na ostateczne informacje o poprawie wydajności jeszcze musimy chwilę poczekać.

Zobacz też: Polacy pokochali Paczkomaty i nikt nie może tego kwestionować.

Nieoficjalnie mówi się jeszcze, że Snapdragon 888+ w tym roku może nazywać się Snapdragon 888 Pro. To oczywiście tylko zmiana nazewnictwa, które i tak Qualcomm wprowadził w tym roku, patrząc na samą numerację. Niewykluczone, że oficjalnych informacji na temat nowej jednostki obliczeniowej Amerykanów dowiemy się w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy