tech-wwdc-2015-live-apple-music-beats-1-02

Apple startując ze swoim serwisem muzycznym stał się sporym konkurentem dla takich ofert jak Spotify czy Deezer. Wczoraj wystartowało Apple Music a wraz z nim ogólnoświatowa stacja radiowa, która na ten czas nie jest dostępna na wszystkich platformach. Domyślacie się pewnie na jakiej nie… Niemniej, jest na to sposób i urządzenia z Androidem mogą skorzystać z nieoficjalnego dostępu.

 

Beats 1 mogą słuchać użytkownicy iOS, OS X oraz Windows. Android oficjalne wsparcie dla usługi Apple Music dostanie dopiero jesienią. Jednak już teraz można spróbować co nieco posłuchać. Sposób na to odnalazł Benji R. Udało mu się wykorzystać dziurę w zabezpieczeniach Apple i serwis streamingowy można uruchomić za pomocą przeglądarki.

 

By jednak posłuchać radia trzeba spełnić pewne warunki jak np. posiadać Androida w wersji co najmniej 4.1, a dodatkowo korzystać z podstawowej przeglądarki znajdującej się w telefonie bądź z Chrome. Czy ten sposób u Was działa sprawdzicie klikając tutaj.

 

Metoda ta pewnie wkrótce przestanie działać. Apple przyłoży się do załatania dziur i unieruchamiana linków na smartfonach z systemem Android. Niemniej, teraz macie szansę sprawdzić jak Wam się podoba serwowana muzyka i czy jest na co czekać jesienią.

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.