POCO F3 GT zostało oficjalnie zapowiedziane przez firmę, choć to nie taka zapowiedź, jakie można byłoby oczekiwać. Nie dostaliśmy żadnej konkretnej daty premiery, a jedynie informację, że sprzęt zadebiutuje w trzecim kwartale tego roku. Poznaliśmy za to procesor, który ma znaleźć się na pokładzie urządzenia. I to sprawia, że prawdopodobnie o modelu wiemy już niemal wszystko.

Zapowiedź POCO F3 GT

Oddział POCO z Indii zaprezentował na YouTube zapowiedź nowego modelu smartfona. Mowa o POCO F3 GT, które ma być wyposażone w procesor MediaTek Dimensity 1200. I to właściwie tyle, co pokazano odnośnie nowego smartfona, co jednak nie oznacza, że nic o nim nie wiemy. Przypuszczalnie będzie to po prostu kolejny model pod inną nazwą, a w tym przypadku mowa o gamingowym Redmi K40 Gaming Edition. Ten model zaprezentowano w Chinach pod koniec kwietnia tego roku i poza Chinami nie było można go kupić. POCO zamierza to zmienić i wygląda na to, że zacznie od Indii. Później przyjdzie pora na resztę świata i możemy założyć, że urządzenie zawita także do Polski. Byłoby miło, ponieważ Redmi K40 GE ma bardzo dużo do zaoferowania.

Możemy więc liczyć na wyświetlacz AMOLED z odświeżaniem na poziomie 120 Hz i wsparciem dla HDR10+. Do tego dojdzie też 6 lub 8 GB RAM oraz sporo miejsca na dane (do 256 GB UFS 3.1). Nie powinno także zabraknąć sporego akumulatora (5056 mAh z szybkim ładowaniem 67 W). Do tego dojdzie też ciekawy zestaw aparatów (główne oczko 64 Mpix) czy Bluetooth 5.2.

Zobacz też: Xiaomi wystartowało z promocjami na Dzień Dziecka – bardzo dużo sprzętów w lepszych cenach.

Oczywiście dalej może wydarzyć się tak, że POCO F3 GT będzie innym modelem, niż Redmi K40 Gaming Edition. Jednak przywykliśmy już do tego, że urządzenia od POCO to w dużej mierze po prostu trochę przerobione wersje Xiaomi i Redmi. Teraz można tylko czekać na resztę szczegółów i termin premiery.

Źródło: GSM Arena / POCO India

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.