Poco F3 GT

Będzie POCO F3 GT, czyli spodziewamy się taniego smartfona dla graczy

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

POCO F3 GT zostało oficjalnie zapowiedziane przez firmę, choć to nie taka zapowiedź, jakie można byłoby oczekiwać. Nie dostaliśmy żadnej konkretnej daty premiery, a jedynie informację, że sprzęt zadebiutuje w trzecim kwartale tego roku. Poznaliśmy za to procesor, który ma znaleźć się na pokładzie urządzenia. I to sprawia, że prawdopodobnie o modelu wiemy już niemal wszystko.

Zapowiedź POCO F3 GT

Oddział POCO z Indii zaprezentował na YouTube zapowiedź nowego modelu smartfona. Mowa o POCO F3 GT, które ma być wyposażone w procesor MediaTek Dimensity 1200. I to właściwie tyle, co pokazano odnośnie nowego smartfona, co jednak nie oznacza, że nic o nim nie wiemy. Przypuszczalnie będzie to po prostu kolejny model pod inną nazwą, a w tym przypadku mowa o gamingowym Redmi K40 Gaming Edition. Ten model zaprezentowano w Chinach pod koniec kwietnia tego roku i poza Chinami nie było można go kupić. POCO zamierza to zmienić i wygląda na to, że zacznie od Indii. Później przyjdzie pora na resztę świata i możemy założyć, że urządzenie zawita także do Polski. Byłoby miło, ponieważ Redmi K40 GE ma bardzo dużo do zaoferowania.

Możemy więc liczyć na wyświetlacz AMOLED z odświeżaniem na poziomie 120 Hz i wsparciem dla HDR10+. Do tego dojdzie też 6 lub 8 GB RAM oraz sporo miejsca na dane (do 256 GB UFS 3.1). Nie powinno także zabraknąć sporego akumulatora (5056 mAh z szybkim ładowaniem 67 W). Do tego dojdzie też ciekawy zestaw aparatów (główne oczko 64 Mpix) czy Bluetooth 5.2.

Zobacz też: Xiaomi wystartowało z promocjami na Dzień Dziecka – bardzo dużo sprzętów w lepszych cenach.

Oczywiście dalej może wydarzyć się tak, że POCO F3 GT będzie innym modelem, niż Redmi K40 Gaming Edition. Jednak przywykliśmy już do tego, że urządzenia od POCO to w dużej mierze po prostu trochę przerobione wersje Xiaomi i Redmi. Teraz można tylko czekać na resztę szczegółów i termin premiery.

Źródło: GSM Arena / POCO India

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy