Konsola Qualcomma bez 5G?

Konsola przenośna Qualcomma będzie rozczarowaniem pod względem łączności?

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Dwa miesiące temu pojawiły się informacje, że Qualcomm pracuje nad konsolą przenośną podobną do Nintendo Switch. Źródło wymieniało kluczowe szczegóły, w tym jej wygląd i specyfikację. Jednym z ciekawszych elementów miało być wsparcie dla łączności 5G przez modem Snapdragon X55. Teraz pojawiły się nowe informacje, które mówią o tym, że urządzenie nie będzie posiadało modemu.

Konsola Qualcomma bez 5G?

Konsola Qualcomma bez 5G?

Otóż wedle najnowszych doniesień Qualcomm nie będzie posiadała modemu 4G lub 5G, ponieważ wykorzystuje chipset APQ8350, czyli Application Processor, a nie SM8350, czyli Snapdragon 888 Mobile Platform. Jest to w zasadzie ten sam układ, ale pozbawiony łączności w ramach sieci komórkowych. Na szczęście nie brakuje w jego przypadku wsparcia dla Wi-Fi i Bluetooth w najnowszej technologii. Warto jednak pamiętać, że wciąż istnieje szansa na to, że Qualcomm pracuje nad dwoma wariantami urządzenia – zarówno ze wsparciem dla LTE/5G, jak i bez niego. Natomiast przecieki informują o tych różnych wariantach.

Zobacz też: Emeryt z Lublina chwali się perpetuum mobile – teraz prosi o opinię naukowców

Oczywiście łączność komórkowa nie jest tym, czego oczekuje się od kieszonsolki w pierwszej kolejności. Jak na razie tylko Nokia N-Gage, N-Gage QD i PS Vita 3G ją oferowały. Z drugiej jednak strony w latach ich świetności pakiety danych były niesamowicie drogie, a sama łączność powolna. Dziś jednak sytuacja wygląda zgoła inaczej. Natomiast możliwość łączenia się z siecią podczas gry poza domem wymaga albo korzystania z publicznych hotspotów, albo z włączenia takiej opcji na naszym smartfonie. Te pierwsze nie wszędzie są dostępne, a ta druga opcja niepotrzebnie naraża nasz telefon na rozładowanie baterii. Dlatego też taka opcja w konsoli znacznie może zwiększyć jej użyteczność. Dlatego też trzymam za to kciuki.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy