google-drive-455x292

 

W ostatnim czasie na popularności bardzo zyskują serwisy służące przechowywaniu danych na zdalnych serwerach zwanych „chmurami”. Dropbox, Box czy SkyDrive robią furorę, ułatwiając operacje na plikach i zapewniając bezpieczne ich składowanie.

Do sieci trafiły właśnie kolejne wycieki, z których wynika że i Google zamierza uruchomić swój własny, promowany hosting na pliki – GDrive. Pierwsze informacje mówiły o tym, że będzie on miał pojemność 2 GB i zostanie uruchomiony 16 kwietnia.

O ile druga informacja nadal wydaje się być dość prawdopodobną, to cały czas nie wiemy ile tak naprawdę miejsca otrzymamy na nasze pliki.

Według zdjęcia poniżej, które właśnie co wyciekło do sieci, użytkownik ma już na starcie otrzymać od Giganta z Mountain View 5 GB wolnej przestrzeni. Opcjonalne powiększenie będzie zapewne możliwe za drobną opłatą bądź poprzez polecanie usługi znajomym.

gdrive

Jeżeli te informacje się potwierdzą, to GDrive będzie z pewnością ciekawą alternatywą dla Dropboxa czy Boxa, a to za sprawą wszechobecnej integracji z innymi usługami Google, której konkurencja zaoferować nie może.

A czy Wy bylibyście zainteresowani GDrive, Drodzy Czytelnicy, jeśli Google zaoferuje ciekawe warunki? Zapraszam do dyskusji.

źródło: androidspin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.