Jeszcze do niedawna konsole Sony słynęły z gier ekskluzywnych. Wygląda jednak na to, że japońska korporacja powoli odchodzi od ekskluzywności, bo coraz więcej gier udostępnia też na PC. Doskonałym tego przykładem jest głośne Days Gone, które ostatnio zadebiutowało na komputerach. Dziś dowiedzieliśmy się, że kolejną grą w kolejce do przeportowania na PC jest szalenie popularne Uncharted 4. Tego mało kto się spodziewał.

Uncharted 4 zmierza na PC – zaskakująca decyzja Sony

Uncharted 4 na PC

Na PC trafiło już całkiem sporo gier, które jeszcze do niedawna były dostępne wyłącznie na PlayStation 4 i PlayStation 5. Teraz wyszło na jaw, że to tego zacnego grona w bliżej nieokreślonym terminie dołączy Uncharted 4: Kres Złodzieja. Pecetowcy w końcu będą mogli zapoznać się z Nathanem Drake, czyli kultowym bohaterem PlayStation. Sony ogłosiło plany udostępnienia omawianej gry na PC podczas wczorajszej prezentacji dla inwestorów.

Zobacz także: PlayStation Plus na czerwiec 2021. Znamy listę gier

Premiera pecetowej wersji Uncharted 4 jest mocno związana z nową strategią Sony, która w zamyśle ma zwiększyć sprzedaż gier w Chinach i Indiach, gdzie wciąż królują komputery. Mając na uwadze fakt, że Uncharted 4 to ostatnia odsłona serii, niewykluczone, że z czasem na PC trafi również Uncharted: Fortuna Drake’a, Uncharted 2: Wśród złodziei i Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. Co tu dużo mówić – gracze pecetowi mają przed sobą szalenie wciągającą przygodę. Nic, tylko pozazdrościć, bo to naprawdę wspaniała gra, której oceny są adekwatne jak mało kiedy.

Źródło: CNET

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.