ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Smart Voting wrócił do App Store

Aplikacje w iOS są lepiej oceniane, niż na Androidzie? Użytkownicy czasami nie mają innego wyboru

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Oczywiście to nie tak, że każda wyżej oceniana aplikacja na iOS korzysta z tego błędu. To raczej niechlubne wyjątki, niż norma. Faktem jest jednak to, że niektóre aplikacje z iPhone wręcz zmuszają użytkowników do wystawiania im pozytywnych ocen. A co jeśli Ci tego nie zrobią? No cóż… Nie ma pięciu gwiazdek? Nie ma korzystania z aplikacji! Nie dla niezadowolonego użytkownika aplikacja! Nie podoba się? Nie korzystaj!

Aplikacje na iPhone wymuszają dobrą ocenę

Oczywiście powiedzieć, że takie podejście twórców jest patologiczne, to jak nic nie powiedzieć. Jak to jednak działa? No cóż, aplikacja podczas uruchomienia prosi o ocenę. Nie da się jednak dać jej mniej niż pięć gwiazdek, ani anulować prośby. Jedyne, na co reaguje okienko, to wystawienie maksymalnej oceny. Dopiero potem obsługa aplikacji staje się możliwa. Możecie to z resztą zobaczyć w nagraniu na powyższym tweecie użytkownika Kosta Eleftheriou, który pokazuje jak aplikacja UPNP Xtreme wykorzystuje ten błąd. 

Zobacz też: To oficjalne, następna generacja Windows 10 już niebawem! Oto, co wiemy

Warto podkreślić, że nie jest to fałszywy monit recenzji. To naprawdę jest zaprogramowane okienko oceny aplikacji w App Store, które działa w ten sposób z powodu luki w API. Co więcej, jej odkrywca twierdzi, że Apple jest jej świadome od bardzo dawna, ale ją ignoruje z powodów finansowych. Warto jednak podkreślić, że Kosta Eleftheriou jest programistą, który delikatnie mówiąc, nie przepada za Apple z powodu niedopuszczenia jego aplikacji do sklepu. I o ile sam błąd w API rzeczywiście występuje, tak motywy firmy niekoniecznie są takie, jak autor tweeta sugeruje. Warto dodać, że Apple już usunęło UPNP Xtreme z App Store.

Źródło: 9to5Mac

Sprawdź najnowsze wpisy