ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Lenovo YOGA Tab Pro

Lenovo Yoga Pad Pro – tablet z Androidem i dodatkowy monitor w jednym

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Tablet jako substytut laptopa raczej się nie sprawdza. No, chyba że mamy na nim system skrojony pod mysz i klawiaturę, oraz korzystamy z wyżej wspomnianych akcesoriów. A i wtedy można wskazać pewne braki. Nie ma jednak w tym nic złego. Laptop także średnio sobie radzi w zadaniach, które są dedykowane tabletom. Lenovo postanowiło jednak sprawić, że te dwa różne typy urządzeń mogą ze sobą współpracować tak, że jedno staje się uzupełnieniem drugiego. I tak najnowszy Lenovo YOGA Tab Pro może być także dodatkowym wyświetlaczem dla naszego laptopa. To oznacza, że mamy tu do czynienia z tajemniczym produktem, który wcześniej nosił nazwę YOGA Tab X.

Lenovo YOGA Tab Pro

Lenovo YOGA Tab Pro

Lenovo jest jedną z pozostałych wielkich nazw na rynku Androida, która wciąż produkuje tablety. Dodatkowo często porywa się na nutkę szaleństwa, wypuszczając dość niekonwencjonalne projekty. Nowy Lenovo YOGA Pad Pro zdecydowanie należy do tej ostatniej kategorii, i to nie tylko dlatego, że ma duży ekran lub można go powiesić na ścianie. Zasługuje na to wyróżnienie, ponieważ jest tabletem, który może służyć również jako przenośny, dotykowy wyświetlacz dla innych urządzeń. Wszystko dzięki portowi micro HDMI, który jednak nie przesyła obrazu, a  go odbiera. Dzięki temu duży 13-calowy panel dotykowy 2K może uzupełnić naszego laptopa, PC, czy nawet stać się monitorem dla Nintendo Switch. 

Zobacz też: CAPTCHA inspirowane DOOM-em – zabijaj demony, aby udowodnić swoje człowieczeństwo

Lenovo YOGA Pad Pro to jednak nie tylko monitor zewnętrzny, ale też dobrze wyposażony tablet. Jego sercem jest układ Snapdragon 870, który wspiera 8 GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono natomiast 256 GB pamięci masowej UFS 3.1. O ile podłączony do komputera może być narzędziem pracy, tak po niej jest to świetny kompan do multimediów. Wszystko dzięki wyżej wspomnianemu dużemu ekranowi 2K, który obsługuje HDR10 i Dolby Vision, a także dzięki czterem głośnikom JBL. Tablet obsługuje również rysik Lenovo Active Pen. Nie wiadomo jednak czy ten działa w trybie monitora. Jeśli zaś chodzi o cenę to wynosi ona 3299 RMB, czyli około 1900 PLN. 

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy