Polska najwięcej salonów Xiaomi

Xiaomi nie jest już na celowniku USA – decyzja Departamentu Obrony uchylona

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Głośna decyzja Departamentu Obrony USA w sprawie Xiaomi została uchylona przez Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Kolumbii. Firma wydała oświadczenie, w którym odnosi się do tej sprawy. Wszystko wskazuje na to, że problemy chińskiego producenta elektroniki w relacjach z USA dobiegły końca.

Decyzja sądu w USA w sprawie Xiaomi

Firma Xiaomi ma przyjemność poinformować, że 25 maja 2021 r. o godz. 16:09 (czasu wschodniego) Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Kolumbii wydał ostateczne postanowienie o uchyleniu Decyzji Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych o uznaniu Spółki za „Komunistyczną Chińską Firmę Wojskową” – czytamy w oświadczeniu. Xiaomi wyjaśnia, że sąd formalnie zniósł wszystkie ograniczenia związane z nabywaniem i posiadaniem papierów wartościowych spółki przez podmioty z USA.

Xiaomi podziękowało również swoim partnerom, pracownikom, akcjonariuszom i użytkownikom urządzeń za wsparcie. W wydanym oświadczeniu firma ponownie zapewniła, że jest otwartą i niezależnie zarządzaną korporacją. Chiński producent poinformował także o zamiarze dalszego dostarczania elektroniki użytkowej.

Czytaj także: Redmi Note 8 2021 oficjalnie – niby nowy, ale dużo się wcale nie zmieniło

Jakiś czas temu Xiaomi trafiło na czarną listę w Stanach Zjednoczonych. Wszystko stało się po tym, gdy CEO firmy otrzymał nagrodę od chińskiego ministerstwa. Zdaniem Amerykanów resort ten mógł prowadzić program umożliwiający wykorzystywanie technologii komercyjnych w projektach wojskowych.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy