Przenośna konsola Steam

Steam pracuje nad własną konsolą inspirowaną Switchem – granie w podróży będzie prostsze

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Steam Machines i Steam Controler delikatnie mówiąc, okazały się niewypałem. Jednak według najnowszych doniesień wcale to nie oznacza, że lider sprzedaży gier zamierza rezygnować z produkcji sprzętu. Wręcz przeciwnie. Wedle najnowszych doniesień Valve pracuje właśnie nad konsolą przenośną o podobnej konstrukcji jak Nintendo Switch. Oznacza to, że na rynku może zagościć kolejny przedstawiciel gamingowych UMPC takich jak GPD Win 3, lub konsolka mojego autorstwa.

Przenośna konsola Steam

Źródłem tych rewelacji jest portal Ars Technica, który chwali się, że rozmawiał z wieloma źródłami zaznajomionymi z tą sprawą, które potwierdziły, że urządzenie jest w fazie rozwoju od jakiegoś czasu. Co ciekawe doniesienia o tym, że Valve pracuje nad nowym sprzętem o nazwie kodowej SteamPal, pojawiały się już wcześniej. Dzięki temu szansa na to, że gamingowe UMPC wyjdą z niszy, znacznie się zwiększy, chociaż daleki jestem od wróżenia tutaj dominacji nad konsolą Nintendo.

Zobacz też: Redmi Note 8 2021 oficjalnie – niby nowy, ale dużo się wcale nie zmieniło

Według Pavla Djundika, który znalazł kod, SteamPal jest pochodną znacznie mniej soczystego terminu Neptune, który zaczął pojawiać się w kodzie Steam we wrześniu i zakładano, że jest to rodzaj kontrolera. Jednak według źródeł Ars Technica SteamPal jest miniaturowym komputerem x86 posiadającym zarówno ekran dotykowy, jak i wbudowany gamepad. Źródła publikacji mówią również, że SteamPal będzie działać pod Linuksem i może wystartować do końca roku, zakładając, że łańcuch dostaw nie napotka żadnych nieoczekiwanych zakłóceń. Warto tu przypomnieć, że współzałożyciel Valve Gabe Newell zapowiadał już produkt, którego nikt się ma nie spodziewać.

Źródło: Ars Technica

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy