sonyericsson-icecreamsandwich-

 

Gdy całkiem niedawno firma Sony wykupiła udziały Ericssona w spółce i stała się niezależnym producentem i kontynuatorem dzieła Sonego Ericsson’a, wiele osób zastanawiało się, czy producent w związku z tym faktem nie porzuci swoich wcześniejszych deklaracji i nie anuluje zapowiedzianych aktualizacji dla smartfonów Xperia z roku 2011. Wszystko wskazuje jednak na to, że zeszłoroczne smartfony od Sony Ericssona już niedługo otrzymają Lodową Kanapkę.

Sony zapowiedziało właśnie, iż aktualizacja dla serii Xperia 2011 odbędzie się w dwóch turach.

Pierwsza ma mieć miejsce w okolicach połowy kwietnia i objąć smartfony takie jak: Arc S, Neo V i Ray.

Nieco dłużej poczekać będą musieli posiadacze urządzeń takich jak: Arc, Play, Neo, Mini, Mini Pro, Pro, Active i Live with Walkman. Ice Cream Sandwich ma zawitać na te telefony nie wcześniej niż pod koniec maja lub początek czerwca.

xperia-ics

Co dziwne, aktualizacja nie przybierze formy OTA, czyli zdalnej instalacji bezpośrednio z poziomu telefonu przez internet, ale będzie rozprowadzana za pomocą aplikacji na komputery PC.

A czy Wy, Użytkownicy serii Xperia 2011, jesteście zadowoleni z faktu/formy wsparcia od Sony? Zapraszam do wyrażenia swoich opinii.

źródło: androinica

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.