ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
DOOM CAPTCHA

CAPTCHA inspirowane DOOM-em – zabijaj demony, aby udowodnić swoje człowieczeństwo

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jeśli ktoś pyta mnie, co jest bardziej irytującego w sieci od reklam z dźwiękiem, które chowają się gdzieś tak, aby nie dało się ich szybko wyłączyć, to odpowiadam: CAPTCHA. Rozpoznawanie świateł drogowych i zastanawianie, się czy tym razem system zalicza do nich maleńki pasek pikseli, potrafi naprawdę zajść za skórę. Tak jak przepisywanie liter tak niewyraźnych, że nawet stereotypowy lekarz wydaje się być mistrzem kaligrafii. Chociaż uczciwie przyznam, że akurat to zabezpieczenie z puzzlem jest naprawdę przyjemne. Jednak o wiele przyjemniejsza jest gra w DOOM-a.

DOOM CAPTCHA

DOOM CAPTCHA

Miquel Camps Orteza stworzył trafnie nazwane DOOM CAPTCHA i umieścił je na swojej stronie Github. Nie jest to Doom w wersji na PC, ani setki innych urządzeń, na których można uruchomić FPS-a id Software, ale nieruchomy ekran, na którym trzeba zlikwidować cztery demony za pomocą celownika w wyznaczonym czasie. Grafiki, muzyka i efekty dźwiękowe z pierwszego Dooma są miłym akcentem. I bez wątpienia jest to szybsze i zabawniejsze niż zwykłe CAPTCHA, których wykonanie zajmuje średnio 32 sekundy. Orteza przyznał, że wpadł na ten pomysł w piątek, opracował pierwszą wersję w sobotę rano, opublikował wieczorem, a w niedzielę udostępnił na Githubie. Okazała się ona na tyle popularna, że stała się produktem dnia na stronie Product Hunt.

Zobacz też: Marvel prezentuje zwiastun Eternals – Angelina Jolie w nowej roli

Deweloper podkreśla, że jego projekt jest głównie zabawą i że byłoby dość łatwo złamać zabezpieczenia CAPTCHA. Co więcej, wpisanie słynnego IDDQD pozwala ominąć zabezpieczenie. Fajnie by jednak było, gdyby twórcy zabezpieczeń wzięli sobie takie rozwiązania do serca i zrobili jakieś przyjemne i zabawne CAPTCHA.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy