Alcatel OneTouch Hero 2+ nie trafi do sprzedaży

Tomasz Kondrat Newsy 2015-07-01

Hero-2

 

Podczas tegorocznej konferencji Mobile World Congress, która w lutym gościła w Barcelonie, mogliśmy oglądać wiele znakomitych urządzeń. Jednym z ciekawszych był phablet Alcatel OneTouch Hero 2+ wyposażony w system Cyanogen OS. Urządzenie nie zdąży niestety trafić do rąk zniecierpliwionych użytkowników.

 

Z krótkiego oświadczenia firm Alcatel OneTouch oraz Cyanogen dowiadujemy się, że premiera rozbiła się o obawy co do wsparcia dla Androida 5.1, które z różnych przyczyn nie może być realizowane. Dwie firmy nie kończą jednak współpracy i planują wydanie kolejnego urządzenia działającego pod kontrolą systemu Cyanogen OS.

 

cyanogen

 

Prawdopodobnie winnym całego zamieszania jest producent układu SoC – firma MediaTek. Tajwańczycy nie słyną z nadmiernie częstych uaktualnień źródeł jądra systemu, niezbędnych do poprawnego dostosowania kodu do nowych wydań Androida. Cyanogen OS oparty jest o społecznościowy CyanogenMod, więc dostęp do źródeł jest filarem tego oprogramowania.

 

Alcatel OneTouch Hero 2+ posiadał SoC MediaTek MT6592, 2 GB pamięci RAM, aparat o matrycy 13 megapikseli oraz duży, sześciocalowy ekran o rozdzielczości Full HD. Z pewnością poinformujemy o nowych urządzeniach duetu Alcatel OneTouch – Cyanogen OS.

 

Źródło: Android Central


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x