ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Smartfon może pomóc w rozwoju dziecka i być dobrym pomysłem na prezent

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Można narzekać, że technologia sprawiła, że dzieci nie odrywają wzroku od smartfona czy komputera. Jednak smartfon może pomóc w rozwoju dziecka, ale pod warunkiem, że rodzic czy opiekun wie, jak w tym pomóc. Tak przekonuje Motorola w swojej informacji prasowej, ale trudno się z nią nie zgodzić. W końcu dzieci biorą przykład z dorosłych, a wiele zależy właśnie od tego, jak oni podejdą do kwestii nowych technologii.

Smartfon pomocny w rozwoju dziecka

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka, czyli dzień, w którym wielu rodziców zastanawia się, czy wybrało odpowiedni prezent dla swoich pociech. Pisaliśmy już dla Was o najlepszych prezentach na Dzień Dziecka i tutaj też przychodzi Motorola ze swoim smartfonem Moto E7 Plus. Teraz sprzęt można kupić taniej, niż w dniu premiery, bo tylko za 499 złotych. W tej cenie otrzymujemy całkiem sporo, bo bardzo dużą baterię (5000 mAh) i sporej wielkości ekran (6,5 cala, rozdzielczość HD+). To także sprzęt, który może być przydatny dla dziecka i nie chodzi tutaj o samą rozrywkę. Wystarczy wybrać odpowiednią aplikację do nauki, a to może bardzo wiele zmienić w tym, jak dalej potoczy się życie dziecka. Poniżej kilka przykładów takich właśnie aplikacji.

  • Duolingo – to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. Oferuje różne techniki wzbogacania słownictwa i wymowy w ponad 30 językach.
  • Polska ortografia – zastosowanie tej aplikacji jest widoczne w nazwie na pierwszy rzut oka.  Wykorzystuje ona grywalizację, by zmotywować dziecko do powtarzania w praktyce poprawnej pisowni tych łatwiejszych i bardziej podchwytliwych wyrazów.
  • Lekturowo – zawiera najważniejsze informacje o lekturach szkolnych, epokach i motywach literackich.
  • Photomath – to ciekawa aplikacja, która po zeskanowaniu równania podaje jego rozwiązanie z instrukcją krok po kroku, jak do niego dojść. W aplikacji znajdują się także wyjaśnienia procesu obliczania.
  • Zdrowe zakupy – pozwala sprawdzić skład produktów po zeskanowaniu kodu kreskowego oraz wskazuje, które są zdrowe, a które nie. To dobry sposób na rozbudzenie ciekawości dziecka i rozwoju jego świadomości dotyczącej właściwego odżywiania.

Zobacz też: Jest już zapowiedź i data premiery Domu z Papieru 5.

Smartfon może pomóc też w rozwoju pasji, czyli np. fotografii. W tym przypadku Motorola Moto E7 Plus radzi sobie naprawdę nieźle, więc faktycznie może być dobrym pomysłem na prezent dla dziecka.

Źródło: Motorola informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy