ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Tajemnica Xboxa poznana po 20 latach

Pierwszy Xbox wciąż skrywał tajemnicę – ta ujrzała światło dzienne dopiero po 20 latach

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Pierwsza domowa konsola do gier firmy Microsoft, Xbox, pojawiła się na rynku w listopadzie 2001 roku. Na całym świecie sprzedano ponad 24 miliony egzemplarzy, zanim Microsoft oficjalnie zaprzestał produkcji systemu w 2006 roku, by skupić się na jego następcy, konsoli Xbox 360. Prawie 20 lat później, konsola wciąż skrywała tajemnice, na które gracze jakoś nigdy nie zdołali się natknąć.

Tajemnica Xboxa poznana po 20 latach

Z Kotaku skontaktowało się niedawno anonimowe źródło, które pracowało nad oryginalnym Xboksem. Osoba ta podzieliła się Ester Eggiem, który pozostał nieodkryty przez ostatnie 20 lat. Nie jest to nic przełomowego, ot zwykła ciekawostka. Samo źródło podało, że szanse na to, że ktoś by się w ogóle na niego natknął, są minimalne i wymagałoby to wycieku kodu źródłowego, albo inżynierii wstecznej. Żadna z tych rzeczy jednak nie miała miejsca. Nie oznacza to jednak, że nie da się go wywołać na standardowej konsoli. Po prostu bez tego nie wiadomo było gdzie szukać, a przypadkowe podjęcie odpowiednich kroków było bardzo mało prawdopodobne.

Zobacz też: Red Dead Redemption 2 w VR – wsiadaj na koń, ten projekt może być sukcesem

Jeśli więc ktoś z Was ma pierwszego Xboxa, to może to sprawdzić w następujący sposób:

  • Wejdź do działu Music i włóż płytę CD audio. 
  • Z ekranu Audio CD wybierz Copy, Copy ponownie, a następnie New Soundtrack.
  • Usuń domyślny tytuł ścieżki dźwiękowej i zastąp go słowem Timmyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy! — Dla ułatwienia podpowiem, że litera Y pada 26 razy. Jednak równie dobrze można zapełnić nią całą wolną przestrzeń i ostatnią zamienić na !. Tak będzie o wiele łatwiej.
  • Gdy zgrywanie dobiegnie końca, wróć do głównego menu.
  • Wybierz Settings, a następnie System Info.
  • Powinieneś teraz zobaczyć nowy ekran z listą członków Xbox Dashboard Team. Oczywiście jeśli nie masz Xboxa, albo Ci się nie chce w to bawić, to równie dobrze możesz obejrzeć powyższy klip. 

Kotaku dodatkowo potwierdziło, że to nie jest ostatni sekret ukryty w oryginalnym Xboxie, o którym Seamus Blackley wspominał w 2017 roku. Ten wiąże się z animacją uruchamiania konsoli Xbox.

Źródło: Kotaku

Sprawdź najnowsze wpisy