google-play-logo

 

Jak już pisaliśmy, jakiś czas temu Google postanowiło zmienić nazewnictwo swoich usług i od tego czasu wiele produktów zostało scalonych pod szyldem Google Play. Android Market był główną usługą, która doczekała się tej zmiany i co oczywista – nowej aplikacji dedykowanej systemowi Android.

Jednak – jak to na początku bywa – aplikacja nie omieszkała użytkownikom narobić niemiłych kłopotów, związanych ze swoim działaniem. Po takich bugach jak: nieporządek na liście zainstalowanych aplikacji, brak dedykowanej zakładki z zakupionymi aplikacjami czy też duża liczba spowolnień i lagów, pojawił się nowy problem – i to znacznie poważniejszy.

Otóż po przywróceniu ustawień fabrycznych w telefonie i próbie pobrania z Google Play zakupionych wcześniej aplikacji, zaskoczy nas niemiła informacja że aplikacja 'nie została zakupiona”, i zostaniemy poproszeni o jej zakup. Użytkownicy, chcący pobrać kupione programy, najzwyczajniej w świecie nie są w stanie tego zrobić.

play-store-error

Z całą pewnością błąd zostanie w najbliższym czasie naprawiony i każdy znowu będzie mógł uzyskać dostęp do opłaconych przez siebie programów – jednak takowe problemy są dla wielu osób bardzo irytujące i – co nie ulega kwestii – nie powinny występować.

A czy Wy doświadczyliście owego błędu? Podzielcie się swoimi odczuciami w komentarzach.

źródło: tagtech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.