ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp z ukrywaniem statusu

Przenoszenie historii czatów w WhatsApp – nadchodzą istotne zmiany

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Przenoszenie historii czatów w WhatsApp między platformami Android i iOS ma zostać wkrótce zaprezentowane. Tak wskazują informacje, które przedostały się do sieci, choć dalej nie wiadomo, kiedy nowa funkcja miałaby zadebiutować. Jednak to spora zmiana dla wszystkich użytkowników komunikatora, którym brakowało możliwości przenoszenia historii pomiędzy urządzeniami. Co więcej, możliwe, że pojawi się także przenoszenie między innymi numerami telefonów.

Przenoszenie historii czatów w WhatsApp – Android i iOS oraz nowy numer telefonu

przenoszenie historii whatsapp

Komunikator należący do Facebooka nie ma ostatnio łatwego życia. Zawirowania wokół zmiany regulaminu oraz polityki prywatności sprawiły, że wielu użytkowników zdecydowało się przenieść do konkurencji. Tutaj króluje Signal czy Telegram, ale WhatsApp nie ustaje w tym, by odbudowywać zaufanie swoich użytkowników. Ostatnio stwierdzono nawet, że brak akceptacji nowego regulaminu WhatsApp nie sprawi, że konto użytkownika zostanie zawieszone czy usunięte. Może być ograniczone, ale widać, że WhatsApp robi wszystko, by zminimalizować straty.

Nowa funkcja może częściowo w tym pomóc. Otóż pojawi się możliwość przenoszenia historii czatów między platformami Android oraz iOS. Do tej pory nie było to możliwe, więc zmieniając platformę, użytkownik musiał pogodzić się ze stratą czasem istotnych wiadomości. Taka migracja pomiędzy platformami z pewnością będzie użyteczna. Podobnie jak możliwość zmiany numeru telefonu, który przypisany jest do konta. Na coś takiego z pewnością czeka znacznie więcej osób.

Zobacz też: Jaki smartfon do 1700 złotych warto teraz kupić?

Do tej pory można było przenosić historię czatów na Androidzie czy iOS z wykorzystaniem Google Drive czy iCloud, ale dla tego samego numeru telefonu. Międzyplatformowa wymiana była czyś niedostępnym dla korzystających z komunikatora. Czy taka funkcja sprawi, że część użytkowników powróci na łono WhatsApp? Ci, którzy już uciekli z komunikatora, raczej do niego nie wrócą. A ci, którzy zostali i zaakceptowali nowy regulamin, zapewne nie będą szukali dla siebie nowej alternatywy.

Źródło: Webatainfo

Sprawdź najnowsze wpisy