7 milionów – tyle składanych smartfonów chciałby sprzedać Samsung w tym roku

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

7 milionów składanych smartfonów od Samsunga miałby znaleźć nabywców w 2021 roku. To bardzo ambitny plan producenta, który wydaje się wręcz zbyt ambitny. Szczególnie że w 2020 roku firmie udało się sprzedać takich urządzeń mniej, niż 3 miliony. Rynek niekoniecznie musi być już gotowy na składane smartfony, ale niewykluczone, że Samsung ma asa w rękawie. A raczej dwa asy.

7 milionów składanych smartfonów – plany Samsunga

Samsung Galaxy Z Fold2

Dużo się ostatnio dzieje na rynku w kwestii smartfonów innych, niż te widoczne na ulicach. Samsung przymierza się do produkcji… rozwijanego urządzenia. Firma zarejestrowała dopiero znak towarowy, który na to wskazuje, więc raczej zbyt szybko tego typu sprzętów nie ujrzymy. Samsung dalej będzie rozwijał swoje składane smartfony, a konkretniej dwie serie – Galaxy Z Fold oraz Galaxy Z Flip. Nowe generacje obu sprzętów powinniśmy ujrzeć przy okazji wakacyjnej premiery, a więc w okolicach sierpnia.

Samsung Galaxy Z Fold3 oraz Galaxy Z Flip3 pozowały już na zdjęciach i możemy zakładać, że przyniosą kilka istotnych zmian w wyglądzie. Czy to sprawi, że faktycznie sprzedaż składanych smartfonów poszybuje w górę? Plany producenta są bardzo ambitne, bo 7 milionów sprzedanych sztuk w 2021 roku to wynik, który będzie bardzo trudno osiągnąć. Tutaj liczy się bowiem cena urządzenia. Nie oszukujmy się, składane smartfony nie należą do tanich sprzętów. Nawet wtedy, kiedy trafiają się promocje, kosztują tyle, co nowe, tradycyjne flagowce. To coś, co trudno będzie zmienić, a przynajmniej nie w ciągu najbliższego roku.

Zobacz też: Coraz więcej szczegółów o nowym Google Pixel.

Dalej też nie każdy z użytkowników ufa nowej technologii. Składane smartfony zdają się być mniej odporne na uszkodzenia, a koszty naprawy mogą być zabójcze. Owszem, to bardzo ciekawe rozwiązanie, ale chyba nie na tyle, by sięgnęło po nie 7 milionów osób. I tu mowa o samych nowych sprzętach (4 milion Galaxy Z Flip3 i 3 miliony Galaxy Z Fold3). Zobaczymy, co przyniosą nowe modele i ile będą kosztowały. W końcu nikt nie zabroni Samsungowi mierzyć wysoko.

Źródło: PhoneArena / The Elec

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy