Od paru lat obserwujemy wyraźną przemianę smartfonów. Wszystko to wynika z coraz popularniejszych zastosowań elastycznych paneli. Oczywiście nie stanowią one jeszcze większości, ale sama przemiana jest zauważalna. Na jej czele stoi między innymi Samsung, który ambitnie podchodzi do tego tematu za sprawą rodziny modeli Galaxy Z. W tym roku czekamy na Galaxy Z Flip3 i Galaxy Z Fold3, których wygląd niedawno wyciekł do Sieci. Jednak na tym plany Koreańczyków nie muszą się kończyć, gdyż firma zarejestrowała nowy znak towarowy – Samsung Z Slide, czyli seria Galaxy może otrzymać zupełnie nowego reprezentanta.

Galaxy Z Slide może być pierwszym rozsuwanym smartfonem Samsunga, a co z Galaxy Z Roll?

samsung galaxy z roll slide rozsuwany

Samsung Galaxy Z Slide – z czym może kojarzyć się taka nazwa? Według oficjalnych informacji, czyli zarejestrowanego oznaczenia w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej, jest to nazwa, która ma odnosić się do smartfonów, urządzeń mobilnych, telekomunikacji lub tabletów. Tak, tak, to może być smartfon z rozsuwanym wyświetlaczem na wzór OPPO X (2021), z którego mieliśmy przyjemność korzystać. Jednak niedawno Samsung zarejestrował także nazwę Z Roll, czyli rodzina smartfonów Galaxy z elastycznymi ekranami może wyraźnie się rozwinąć. Tylko czym te modele mogą się różnić? Przede wszystkim sposobem rozsuwania wyświetlacza. Podobnie jak w przypadku Galaxy Z Flip i Z Fold, tak samo może być z Galaxy Z Slide i Galaxy Z Roll, czyli znaczenie będzie miał kierunek.

Zobacz też: Google Pixel 6 na kolejnych renderach – czy ten wygląd może się podobać?

Oczywiście to tylko teoria, bo równie dobrze Samsung mógł chcieć zastrzec obie nazwy dla siebie. Zarówno Galaxy Z Roll, jak i Galaxy Z Slide nie muszą ujrzeć światła dziennego. Mimo wszystko Koreańczycy na pewno są zainteresowanie rozsuwanymi smartfonami, więc takie nazwy nie mogą się marnować. Teraz czekamy na konkrety.

Źródło: GSM Arena,

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.