Amazon europejskie centrum innowacji

Amazon otwiera Europejskie Laboratorium Innowacji – co się w nim znajdzie?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Europejskie Laboratorium Innowacji to nowa inicjatywa od Amazon, która ma przynieść sporo korzyści… pracownikom firmy. Wprawdzie nie tylko im, ale w dużej mierze taki jest cel nowego laboratorium innowacji. Firma ma zamiar rozwijać nowoczesne technologie, a wśród nich zautomatyzowane stacje sortujące czy roboty, które zajmują się przenoszeniem produktów. Co jeszcze znajdzie się w Europejskim Laboratorium Innowacji od Amazon?

Amazon otwiera Europejskie Laboratorium Innowacji

W różnych centrach logistycznych na świecie Amazon ma ponad 350 tysięcy robotów transportujących. Do tego dochodzi też zautomatyzowany system paletyzacji, który ma odciążać pracowników. To tylko część z innowacji, które firma opracowała, a teraz będzie ich jeszcze więcej dzięki Europejskiemu Laboratorium Innowacji. Co dokładnie będzie tam opracowywane? Nowe produkty oczywiście, ale także rozwijane i testowane mają być rzeczy, które już funkcjonują w centrach logistycznych Amazona. Tak opisuje to firma w swojej informacji prasowej.

  • SORTOWNIKI TOWARÓW: całkowicie zautomatyzowany system sortowania – pracownicy nie muszą szukać produktów w pojemnikach, co pozwala ograniczyć obciążenie mięśni.
  • ROBOTY PALETYZUJĄCE: dzięki dużym robotycznym ramionom nie trzeba używać wózków widłowych do transportowania palet. Paletyzatory samoczynnie przenoszą pojemniki z miejsca na miejsce.
  • PODNOŚNIKI POJEMNIKÓW: samoczynnie podnoszą pojemniki i umieszczają je na przenośnikach taśmowych.
  • SAMOJEZDNE POJAZDY: roboty pomocnicze – podobne do robotów transportowych – płynnie poruszają się po magazynie, dostarczając towary pracownikom, dzięki czemu pokonują oni mniejsze odległości i nie muszą ciągnąć ani popychać wózków czy pojemników z towarami. Urządzenia te wyposażone są w specjalne czujniki i poruszają się po zaprogramowanych trasach, uniemożliwiając zderzenie z inną maszyną czy pracownikiem.
  • ROBOTY SORTUJĄCE: mniejsze robotyczne ramiona zastępujące pracowników przy wykonywaniu powtarzalnych czynności takich jak podnoszenie, składowanie i obracanie się. Dzięki temu pracownicy mogą skupić się na tych zadaniach, których maszyny nie mogą wykonać.

Zobacz też: Oto nowy realme Watch 2 Pro – co nowego przynosi?

W 2021 roku Amazon otworzy kolejne centrum logistyki e-commerce, które oparte zostanie na technologii Amazon Robotics. To ma pojawić się w Świebodzinie, a pracowników wspierać będzie ok. 3 tys. robotów.

Źródło: Amazon informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy