Apple iPhone 12

Nokaut przez duże N – Apple dominuje rynek sprzedaży smartfonów w Q1 2021

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Rynek sprzedaży smartfonów w pierwszym kwartale tego roku należał do Apple. I to bardzo dokładnie widać w wynikach przedstawionych przez Counterpoint. I mowa tutaj zarówno o samym procentowym udziale w rynku urządzeń, jak i o generowanym dochodzie. Widać, że nowa seria smartfonów od Apple stała się ogromnym hitem sprzedażowym, a Androidowa konkurencja ma powody do zmartwień.

Rynek sprzedaży smartfonów Q1 2021 – Apple totalnie dominuje

Q12021 rynek sprzedaży smartfonów
Fot. Counterpoint

Apple doskonale wie, jak reklamować i sprzedawać swoje urządzenia. Nie tylko smartfony, ale tutaj skupimy się na nich. Jak pokazuje raport przygotowany przez Counterpoint, firma z Cupertino zdominowała rynek. Pierwszy kwartał tego roku należał do Apple i serii ich nowych smartfonów – iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12. Znalazło się także miejsce dla modelu iPhone 11 i to tuż za podium, które w całości zajmują produkty Apple. Tutaj mówimy o wynikach w kwestii dochodów, więc firma z Cupertino ma bardzo duże powody do zadowolenia. Na liście znajdują się także modele iPhone 12 Mini oraz iPhone SE 2020. Sześć modeli na liście TOP 10 to doskonały wynik. Pomiędzy urządzenia od Apple udało się jednak dostać Samsungowi z Galaxy S21 Ultra 5G czy Galaxy S21 5G i wersji Galaxy S21 Plus 5G. Jedynym rodzynkiem jest tutaj Huawei Mate 40 Pro. Takie wyniki pokazują, że rynek jest „głodny” flagowych rozwiązań.

Zobacz też: HBO Max z reklamami – ile kosztuje miesięczny dostęp?

Udział w rynku w pierwszym kwartale tego roku to także sukces Apple. Ponownie pierwsze miejsca należą do iPhone-ów. Co ciekawe, tuż za nimi swoje miejsce znalazło… Redmi. Konkretniej Redmi 9A oraz Redmi 9, ale nie zabrakło na liście także Redmi Note 9. Możemy tylko podejrzewać, że liczba sprzedanych smartfonów z tej serii jest gigantyczna. Kolejnymi urządzeniami na liście są już Samsungi Galaxy z serii A, więc widać, że oprócz flagowców, chętnie sięga się także po średnią półkę. Zaskakują Was takie wyniki?

Źródło: Counterpoint

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy