Opera GX na Androida

Przeglądarka dla graczy na… smartfony? Opera uważa, że tego nam trzeba

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Najlepsza przeglądarka to taka, która jest zintegrowana ze wszystkimi naszymi urządzeniami. Przynajmniej z takiego założenia wyszła Opera, która właśnie przeniosła swoją przeglądarkę dla graczy, czyli Operę GX także na smartfony. Ta jednak jest dostępna jedynie w wersji beta i nie znajdziemy jej w Sklepie Play. Na szczęście producent udostępnia ją bezpośrednio ze swojej strony internetowej. Dlatego też wszyscy zainteresowani Operą GX na Androida mogą ja pobrać w sposób w pełni bezpieczny jako plik APK.

Opera GX na Androida

Przeglądarka w pełni wspiera język polski. Już na etapie konfiguracji sugeruje nam ona blokowanie reklam, informacji o ciasteczkach, oraz kopanie kryptowalut. Dodatkowo jest ona stosunkowo prosta i szybka. Oferuje również pełną integrację z wersją na PC, z która może się wymieniać zdjęciami i notatkami, oraz linkami. Nieźle radzi sobie także opcja tłumaczenia stron internetowych, która nie zmienia ich struktury, a jedynie podmienia tekst na domyślny. Oczywiście sama jakość tłumaczenia pozostawia nieco do życzenia. Wynika to jednak z ułomności Tłumacza Google na bazie którego działa całe to narzędzie. Na szczęście, aby zainicjować działanie translatora, konieczne jest uruchomienie konkretnej opcji. Nie dzieje się to więc automatycznie.

Zobacz też: Czwartkowa aktualizacja biblioteki Netflixa. Dodano 5 interesujących nowości!

Co ciekawe Opera GX powinna prezentować także promocje na gier na PC i nadchodzące premiery nowych tytułów. Mimo to niczego takiego nie zauważyłem w trakcie testowania nowej aplikacji. Może to jednak wynikać z wersji językowej programu. Warto również zestawić ją z klasyczną Operą Mobile: wersja GX jest szybsza i ma UI lepiej dostosowane do obsługi palcem. Jeśli jej twórcy nie przesadzą z obciążaniem jej zbędnymi elementami, to może być naprawdę świetną alternatywą dla Chrome.

Źródło: Opera

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy