Najlepsza przeglądarka to taka, która jest zintegrowana ze wszystkimi naszymi urządzeniami. Przynajmniej z takiego założenia wyszła Opera, która właśnie przeniosła swoją przeglądarkę dla graczy, czyli Operę GX także na smartfony. Ta jednak jest dostępna jedynie w wersji beta i nie znajdziemy jej w Sklepie Play. Na szczęście producent udostępnia ją bezpośrednio ze swojej strony internetowej. Dlatego też wszyscy zainteresowani Operą GX na Androida mogą ja pobrać w sposób w pełni bezpieczny jako plik APK.

Opera GX na Androida

Przeglądarka w pełni wspiera język polski. Już na etapie konfiguracji sugeruje nam ona blokowanie reklam, informacji o ciasteczkach, oraz kopanie kryptowalut. Dodatkowo jest ona stosunkowo prosta i szybka. Oferuje również pełną integrację z wersją na PC, z która może się wymieniać zdjęciami i notatkami, oraz linkami. Nieźle radzi sobie także opcja tłumaczenia stron internetowych, która nie zmienia ich struktury, a jedynie podmienia tekst na domyślny. Oczywiście sama jakość tłumaczenia pozostawia nieco do życzenia. Wynika to jednak z ułomności Tłumacza Google na bazie którego działa całe to narzędzie. Na szczęście, aby zainicjować działanie translatora, konieczne jest uruchomienie konkretnej opcji. Nie dzieje się to więc automatycznie.

Zobacz też: Czwartkowa aktualizacja biblioteki Netflixa. Dodano 5 interesujących nowości!

Co ciekawe Opera GX powinna prezentować także promocje na gier na PC i nadchodzące premiery nowych tytułów. Mimo to niczego takiego nie zauważyłem w trakcie testowania nowej aplikacji. Może to jednak wynikać z wersji językowej programu. Warto również zestawić ją z klasyczną Operą Mobile: wersja GX jest szybsza i ma UI lepiej dostosowane do obsługi palcem. Jeśli jej twórcy nie przesadzą z obciążaniem jej zbędnymi elementami, to może być naprawdę świetną alternatywą dla Chrome.

Źródło: Opera

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.