Play 9 tysięcy stacji bazowych

Play ma już 9 tysięcy stacji bazowych – operator cieszy się ze swojego osiągnięcia

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Play ogłosił, że ma już 9 tysięcy stacji bazowych. To kolejne osiągnięcie w rozbudowie sieci, którym pochwalił się fioletowy operator w ostatnim czasie. Nie zabrakło również podziękowań dla osób odpowiedzialnych za rozbudowę i poprawianie sieci operatora.

Play ma 9 tysięcy stacji bazowych

fot. Play

9K w Play – wpis o takim intrygującym tytule pojawił się wczoraj na blogu fioletowego operatora. Standardy 4K i 8K znamy od dawna, ale czym miałoby być 9K? Okazuje się, że chodziło o liczbę stacji bazowych. Play ma ich już bowiem 9 tysięcy.

Dziewięciotysięczna stacja znajduje się w nadmorskiej miejscowości Mrzeżyno. Gorące brawa i słowa uznania dla osób, które przyczyniły się do tego wyniku, jesteście wielcy! – czytamy na blogu Play. Fioletowy operator pochwalił zespoły ekspertów pracujące nad ulepszeniami sieci. To one mają przyczyniać się do tego, aby rozmowy przebiegały bez zakłóceń oraz żeby internet miał niski ping.

Czytaj także: Play i Orange połączyli siły – wspólnym celem okazała się lepsza jakość rozmów telefonicznych

Ostatnio fioletowy operator ogłosił, jakie nowe miejscowości objął zasięgiem LTE. Przypomnijmy – w zasięgu LTE od Play znajduje się 2672 miejscowości, w tym 394 miast. Zasięg LTE Ultra obejmuje z kolei 2107 miejscowości i 389 miast. Niedawno Play przekroczył granicę 2100 miejscowości, w których dostępna jest agregacja pasma.

źródło: Play

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy