ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
spotify partnerem fryderykow

Jeszcze w tym roku na Spotify pojawią się audiobooki od Storytel

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Spotify oficjalnie ogłosiło współpracę ze Storytel, jedną z przodujących usług streamingu audiobooków. Efekt dla użytkowników Spotify będzie taki, że dostaną oni możliwość słuchania książek z zasobów Storytel. Stanie się to jeszcze w tym roku.

Spotify i Storytel zaczynają współpracę

Spotify Storytel

Partnerstwo obu platform ma dać nowe możliwości twórcom i producentom treści audio z całego świata. Zyskają oni dedykowaną przestrzeń dla swoich treści na Spotify. Skorzystać powinni również słuchacze. Otrzymają dostęp do różnorodnych treści w ramach jednej aplikacji.

Spotify nie zamierza poprzestać na współpracy ze Storytel. Platforma chce wkrótce przedstawić kolejnych partnerów, którzy będą dostarczać treści na podstawie Open Access Platform. Celem Spotify jest zbudowanie kompleksowej platformy demokratyzującej dostęp do wszystkich form materiałów audio – mówi Courtney Holt, Globalny Szef Studia i Wideo w Spotify. Jak tłumaczy, chodzi o muzykę, podcasty, ale również o rozmowy na żywo i audiobooki.

Czytaj także: Spotify z nową, świetną funkcją – udostępniaj utwory od konkretnego momentu

Jonas Tellander, założyciel i CEO Storytel zwraca uwagę na to, że jego platforma oferuje ponad pół miliona audiobooków na 25 rynkach na świecie. Jego zdaniem współpraca ze Spotify ma umożliwić użytkownikom łatwiejszy dostęp do książek do słuchania oraz do ciekawych autorów. Storytel chce również dotrzeć do nowych odbiorców. Chodzi o osoby, które korzystają już ze Spotify, ale nie poznały dotąd magii audiobooków.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy