HP gamingowe laptopy

Gamingowa ofensywa od HP – nowe OMEN-y i nie tylko

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

HP przygotowało nowe, gamingowe laptopy dla graczy. Widać, że firma wie, gdzie i w co warto inwestować, bo ich portfolio rozszerzy się już niebawem o kilka dodatkowych pozycji, które powinny zainteresować graczy. Mówimy tutaj o laptopach, które mogą przynieść naprawdę dużo dobrego, choć można spodziewać się też dość wysokich cen. Oczywiście wtedy, kiedy zdecydujemy się na najbardziej „wypasione” wersje urządzeń.

Gamingowe laptopy od HP

HP gamingowe laptopy

Pandemia sprawiła, że gaming po raz kolejny stał się popularny. Możne nawet popularniejszy, niż kiedykolwiek wcześniej. W końcu siedząc w domach trzeba było coś robić, a ile można oglądać seriale i filmy na Netflix. Praktycznie każda firma, która zajmuje się grami lub sprzętem do nich, zanotowała zwiększone zainteresowanie. Dodajmy do tego kłopoty z dostępnością podzespołów, a możemy być pewni, że takie zainteresowanie będzie jeszcze większe. W końcu jak czegoś na rynku brakuje, to tym bardziej chce się to mieć. W przypadku gamingowych laptopów do HP z dostępnością nie powinno być problemów. Wprawdzie na urządzenia trzeba będzie chwilę poczekać, ale sprzęty mają być dostępne w okolicach czerwca tego roku, czyli już niedługo. Co nowego czeka na graczy?

HP OMEN 16

HP OMEN 16

To pierwszy z laptopów z serii OMEN, którzy przychodzi w rozmiarze 16 cali (16,1 dokładnie). I tutaj HP się postarało, ponieważ sprzęt jest praktycznie tych samych wymiarów, co 15-calowa wersja laptopa. Oznacza to, że dostaje się większą przestrzeń roboczą przy tych samych gabarytach (grubość do 23 mm). To z pewnością będzie użyteczne, a szczególnie wtedy, kiedy zabiera się laptopa ze sobą na wyjazdy. Sam wyświetlacz, który HP nazwało Floating Dispaly także charakteryzuje się ciekawymi wartościami. Odświeżanie na poziomie 165 Hz czy czas reakcji 3 ms robią wrażenie. Do tego dochodzi także maksymalna rozdzielczość na poziomie QHD (2560×1440 pikseli). Nie można zapomnieć także o odpowiedniej ochronie wzroku przed niebieskim światłem. Wszystko po to, by wrażenia z gier i multimediów były na najwyższym poziomie.

Zobacz też: Microsoft kończy wsparcie dla Internet Explorer.

Jeżeli chodzi o same „bebechy”, to tutaj także pojawią się nowe rzeczy. W laptopie będzie mógł znaleźć się procesor 11. generacji Intel Core i7-11800H czy AMD Ryzen 9 5900HX, a do tego dojdzie dedykowana laptopom grafika NVIDIA GeForce® RTX 3070. Maksymalnie można mieć 32 GB RAM. Nie zapomniano o specjalnym chłodzeniu,  dysku (1x 1TB PCIe Gen4 x 4 SSD) czy obsłudze standardu Wi-Fi 6E. Akumulator także „urósł” do 83 Wh, co może się przełożyć do nawet 9 godzin grania. Oczywiście HP OMEN 16 pojawi się w różnych konfiguracjach, które będą różniły się podzespołami i nie każda wersja będzie tak mocna, jak tutaj opisana. Nie zapomniano także o złączach, bo na pokładzie mocniejszych wersji pojawi się Thunderbolt 4, 3x USB-A, USB-C, HDMI 2.1, MiniDisplay Port czy RJ45. HP OMEN 16 ma trafić do sprzedaży w czerwcu tego roku, a jego cena będzie zaczynała się od 1050 dolarów (AMD) lub 1150 dolarów (INTEL), czyli odpowiednio 3890 złotych i 4260 złotych.

HP OMEN 17

HP OMEN 17

Większa wersja laptopa jest jednocześnie mniejsza i lżejsza, niż poprzednie urządzenia z serii. Do tego HP OMEN 17 przychodzi z klawiaturą mechaniczną z optycznymi przełącznikami (0,2 ms czas reakcji). Nie zapomniano także o podświetleniu RGB. Pod maską maksymalnie może znaleźć się procesor 11. generacji Intel Core i9-11900H oraz grafika NVIDIA GeForce RTX 3080 i do 32 GB RAM. Podobnie, jak opisany wyżej OMEN 16, także wersja 17-calowa może przychodzić z wyświetlaczem Floating Dispaly oraz większą baterią. Sprzęt także do sprzedaży trafić ma w czerwcu, a jego cena zaczynała się będzie od 1370 dolarów, czyli około 5080 złotych.

Victus by HP 16

HP Victus

Victus to zupełnie nowa seria laptopów gamingowych, ale w przystępniejszych cenach, co z pewnością ucieszy fanów marki. I tutaj także można liczyć na naprawdę mocny sprzęt w najlepszej z konfiguracji, czyli 16-calowy wyświetlacz (165 Hz) i solidne podzespoły (NVIDIA GeForce RTX 3060 / AMD Radeon RX 5500M, Intel Core i7-11800H / AMD Ryzen 7 5800H, 32 GB DDR4 3200 MHz). Victus ma być też nowym spojrzeniem na markę gamingowych laptopów. Przeprojektowany wygląd, ale dalej lekko nawiązujący do serii OMEN, która jest już dobrze znana przez fanów gamingu. Tutaj dużo będzie robiła sama cena sprzętu, który ma pojawić się w czerwcu, a kosztować ma od 799 dolarów (około 2960 złotych).

Gamingowy monitor i nowy HUB

HP przygotowało także specjalny monitor dla graczy, czyli OMEN 25i. Mamy tutaj przekątną 24,5 cala (IPS), a sam sprzęt oferuje odświeżanie na poziomie 165 Hz i 1 ms czas reakcji. Proporcje 16:9 i rozdzielczość FullHD powinny być satysfakcjonujące dla graczy. Sprzęt pojawi się w czerwcu, a jego cenę ustalono na 349,99 dolarów (około 1295 złotych). W Stanach Zjednoczonych wystartuje także wersja beta OMEN OASIS, czyli specjalnego HUB-a do wspólnego grania. Będzie można łatwo dzielić się swoimi rozgrywkami ze znajomymi, rozmawiać czy pisać między sobą. OASIS wystartuje w USA, ale ma pojawić się później także w innych krajach.

Źródło: HP informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy