Braki Nintendo Switch

Jeśli kupisz Nintendo Switch, to nie skończysz na jednej sztuce!

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Switch od Nintendo nadal sprzedaje się świetnie, mimo że konsola ma już pięć lat na karku. Co więcej, ma dzięki niej prognozy Nintendo na bieżący rok fiskalny kończący się w marcu 2022 roku są niezwykle optymistyczne. Co jednak stoi za sukcesem Switcha? Można by naprawdę bardzo długo spekulować na ten temat. Na szczęście nie jest to konieczne, gdyż swoją interpretację przedstawiło samo Wielkie N.

Przyczyny sukcesu Switcha

Przyczyny sukcesu Switcha

W sesji pytań i odpowiedzi podczas ostatniej telekonferencji Nintendo z wynikami finansowymi, prezes Nintendo Shuntaro Furukawa powiedział, że Animal Crossing: New Horizons napędzało sprzedaż sprzętu w pierwszej połowie poprzedniego kwartału fiskalnego. Dodał przy tym, że Nintendo uważa, że konieczne jest wzięcie tego pod uwagę w interpretacji wyników. Furukawa wskazał również na silną sprzedaż sprzętu i oprogramowania w okresie od stycznia do marca poprzedniego roku fiskalnego jako kolejny wskaźnik, który ma pomóc w określeniu sukcesu firmy. Jednak to komentarze prezesa dotyczące stałych nabywców były prawdopodobnie najbardziej interesujące.

Zobacz też: Resident Evil: Wieczny mrok – Netflix pokazuje zwiastun serialu i jest dobrze

Otóż ponad 20% konsol to urządzenia zakupione przez dotychczasowych posiadaczy Switcha. Biorąc pod uwagę, że Nintendo sprzedało 28,83 miliona systemów w zeszłym roku, to mowa jest o liczbie około 5,8 miliona jednostek. Producent już w 2019 roku twierdził, że sporo osób kupuje Switcha po raz drugi, jednak pierwszy raz mamy do czynienia z konkretnymi deklaracjami jeśli chodzi o udział procentowy takich transakcji. Wciąż jednak nie wiadomo czemu klienci tak chętnie kupują kolejnego Switcha do kolekcji.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy