Apple M2 - 4 procesory

Apple M2 coraz bliżej – zapowiada się prawdziwa bestia

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Plany Apple, które chce stosować autorskie procesory w całej linii produktów do końca 2022 roku, jest coraz bliższa urzeczywistnienia. Układy nowej generacji są już w masowej produkcji. Kilka nowych MacBooków Pros i MacBooków Air czeka w kolejce, aby otrzymać unowocześnione układy jeszcze przed końcem roku. Tym samym możemy już wkrótce spodziewać się oficjalnej premiery procesora Apple M2.

Apple M2 jeszcze tego lata

Apple M2 jeszcze tego lata

Według wcześniejszych doniesień procesory Apple M2 będą gotowe za kilka miesięcy. Natomiast pierwsze laptopy wyposażone w ten układ mają być gotowe jeszcze w tym roku. Teraz okazuje się, że możemy się ich spodziewać już na początku tego lata. Według doniesień Apple jest przygotowanie do uruchomienia 14- i 16-calowych wersji MacBooka Pro wyposażonych w najnowszy układ ARM firmy.

Zobacz też: Oppo pomoże Ci nakręcić film i jeszcze da 10000 złotych – wyjątkowy konkurs

Nowe układy będą miały nieco inną architekturę niż wariant M1. Istnieją dwie wersje M2 o nazwach kodowych Jade C-Chop i Jade C-Die. Obie oferują osiem wydajnych rdzeni i dwa energooszczędne. Różnica będzie polegała na rdzeniach graficznych. C-Chop będzie oferował 16 rdzeni graficznych, a C-Die 32. Apple ma również zmodernizowany Neural Engine, aby wykorzystać nową architekturę AI. Niestety, wciąż nie wiadomo jak duży będzie wzrost wydajności tych układów. Wiele jednak wskazuje na to, że C-Die może trafić do stacji roboczej firmy, a nie MacBooka Pro. Pamiętajmy jednak, że to tylko przypuszczenia. Nie wiadomo także, czy Apple zrezygnuje z produkcji nowych modeli z układem M1, czy też wciąż będzie on gościł w serii Air, a zmianom ulegną inne elementy tych laptopów.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy