samsung logo

 

W ostatnim czasie z Samsungiem związanych jest najwięcej ciekawych przecieków, a to za sprawą zbliżającej sie wielkimi krokami premiery najnowszego flagowego modelu z serii Galaxy S koreańskiego producenta – czyli oczywiście Samsunga Galaxy SIII.

Ostatnie niepotwierdzone informacje mówiły o prawdopodobnym wyglądzie urządzenia, zapowiadały jego wyposażenie w czterordzeniowy procesor Exynos, czy też donosiły o dniu jego – przewidywanej na 30 marca – premiery. Ostatecznie większość z nich została zdementowana lub rozpoznana jako „fake” przez użytkowników wielu for dyskusyjnych poświęconych Androidowi.

Jednak – jak to zawsze przed premierą – docierają do nas kolejne plotki na temat smartfonu. Najnowsze przecieki dotyczą najważniejszej jego części, czyli wyświetlacza.

leak-galaxys3

Otóż według najnowszych doniesień flagowy model SIII ma zostać wyposażony w duży, bo aż 4,6-calowy, ekran Super AMOLED Plus HD, który odznaczać się ma wysoką gęstością pikseli wynoszącą 319 ppi (dla porównania poprzednik, SGSII, miał tylko 217 ppi). Rewelacje te są dość prawdopodobne, ponieważ Samsung w swoich modelach z serii Galaxy S zawsze stosował pochodne ekranów AMOLED, a dająca się ostatnimi czasy zauważyć walka na wielkość wyświetlaczy z pewnością mogła przekonać producenta do zastosowania większego w stosunku do poprzednika ekranu. Co ciekawe, w najnowszym ekranie w SGSIII, zastosowana ma być matryca RGB, a zatem użytkownicy nie powinni się już skarżyć na wady technologii PenTile.

Przyglądając się tym parametrom nasuwać się może jeden wniosek: wyświetlacz Samsunga Galaxy SIII będzie naprawdę zjawiskowy i na pewno znajdzie się w czołówce ekranów stosowanych w smartfonach w 2012 roku.

Będziemy Was na bieżąco informować o nowych przeciekach związanych ze smartfonem Samsunga, a tymczasem zapraszam do wyrażenia swojej opinii na temat takiej ewentualnej specyfikacji ekranu nowej „eski” w komentarzach.

źródło: androinica

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.