Jak informuje The Wall Street Journal tablet sprzedawany pod marką Google nie będzie dostępny w sklepach elektronicznych czy komputerowych. Chcąc zmniejszyć koszty urządzenia, zdecydowano się na oferowanie produktu wyłącznie za pośrednictwem dedykowanego sklepu online.

Tablet koncernu z Mountain View ma być przebrandowanym modelem Asusa EE Pad Memo 370T (ma posiadać 7 calowy wyświetlacz i czterordzeniową nVidię Tegra 3). Jak twierdzi The Wall Street Journal wśród dostawców części do niego wymienia się również Samsunga. Krążą również plotki, że Asus odsprzedał Google projekt swojego urządzenia, przez co na rynku nie pojawi się wyżej wymieniony model, a tylko propozycja z logiem Google.

Cena urządzenia ma się zamknąć w przedziale pomiędzy 149 a 199 dolarami i ma konkurować z Amazon Kindle Fire. Jak twierdzi gigant, będzie to możliwe właśnie dzięki pominięciu pośredników nakładających własne marże.

źródło: The Wall Street Journal
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.