ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ataki na Elona Muska

Był sposób „na wnuczka”, jest „na Elona Muska”. Internetowi oszuści okradają posiadaczy kryptowalut

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

W internecie grasuje cała masa różnej maści oszustów, dlatego też trzeba być czujnym na każdym kroku. Dziś dowiedzieliśmy się o oszustwie z wykorzystaniem wizerunku znanej osobistości, jaką niewątpliwie jest Elon Musk. Złodzieje podszywają się pod wizjonera i wyłudzają kryptowaluty od internautów.

Sposób na Elona Muska, czyli uważaj na swoje kryptowaluty

Elon Musk kryptowaluty oszustwo

W ostatnim czasie kryptowaluty przeżywają swój złoty okres. Coraz więcej osób interesuje się „wirtualnymi pieniędzmi” m.in. za sprawą wzrostów (lub spadków) Bitcoina i Dogecoina. Internetowi oszuści postanowili wykorzystać okazję, by okraść nieświadomych użytkowników. Jak informuje Federalna Komisja Handlu, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy internauci stracili ponad 2 milionów dolarów w kryptowalutach na rzecz oszustów podszywających się pod CEO Tesli i SpaceX, Elona Muska. Nie da się ukryć, że to całkiem pokaźna sumka.

Zobacz także: Spełnia się najczarniejszy scenariusz związany z Chia – ludzie ją znienawidzą

Scammerzy tworzą konta na Twitterze, które do złudzenia przypominają oficjalny profil Muska. Następnie piszą do potencjalnych ofiar z prośbą o wpłatę danej kwoty w kryptowalutach na konkretny portfel, jednocześnie obiecując większy zwrot w późniejszym terminie. Wbrew pozorom wiele osób się na to łapie, myśląc, że rozmawiają z samym Elonem Muskiem. Warto mieć na uwadze, że jakiekolwiek obietnice pomnożenia zysków z kryptowalut zawsze są oznaką oszustwa. W życiu nie ma nic za darmo, a już na pewno, jeśli mowa o pieniądzach.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy