MGM logo

Amazon chce kupić wytwórnię MGM – w grę wchodzą gigantyczne pieniądze

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Amazon to jedna z największych firm na świecie. Działalność marki jest naprawdę obszerna – poza znanym sklepem internetowym ma ona jeszcze m.in. serwis streamingowy z muzyką (Amazon Music) oraz z filmami i serialami (Amazon Prime Video). Jeśli rozmowy, które prowadzi obecnie Amazon, dojdą do skutku, to miłośnicy tej drugiej platformy raczej spotkają się z miłą niespodzianką. Firma Jeffa Bezosa planuje bowiem kupić wytwórnię filmową Metro Goldwyn Mayer.

Amazon zainteresowany wytwórnią MGM

Amazon przejęcie MGM

Amazon chce kupić wytwórnię Metro Goldwyn Mayer, której historia sięga prawie 100 lat wstecz. Jak informuje Variety, firma Jeffa Bezosa zaoferowała 9 miliardów dolarów za właściciela takich marek jak m.in. James Bond, Rocky, Robocop czy Wikingowie. Według portalu 9 miliardów „zielonych” to kwota, na którą liczyło MGM. Wytwórnia została wystawiona na sprzedaż w grudniu ubiegłego roku. Oferta Amazona wydaje się naprawdę szczodra, choć na tym etapie oczywiście nie można jednoznacznie stwierdzić, czy transakcja dojdzie do skutku.

Zobacz także: Poznaliśmy pierwsze filmy i seriale, które trafią na Netflixa w czerwcu. To będzie wspaniały miesiąc!

Jeśli jednak Amazon rzeczywiście kupi Metro Goldwyn Mayer, to subskrybenci Amazon Prime Video powinni się spodziewać ogromnej porcji nowych filmów i seriali wyprodukowanych przez tę wytwórnię. Gdyby do tego doszło, to tacy giganci jak Netflix czy HBO GO mogliby dostać niezłego pstryczka w nos. Na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalszy rozwój sytuacji. Gdy rozmowy dobiegną końca, to z pewnością poinformujemy o ich wyniku.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy