S-foldable film

Składany Samsung na filmie – takie OLED-y mogą dużo zmienić na rynku

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Jak prezentuje się składany Samsung, którego można złożyć „na trzy”? Koreańczycy zaprezentowali krótki film reklamowy, który pokazuje ich nowe produkty. A raczej ich pomysły na to, jak można je wykorzystać, bo niestety, ale nie mówimy tutaj o gotowych urządzeniach. Możemy za to spojrzeć na nowe wyświetlacze OLED, które jeżeli faktycznie będą tak wyglądać, mogą sporo zmienić na rynku.

Składany Samsung na filmie – nowe OLED-y w akcji

Ostatnio Samsung Display zaprezentował kilka nowych projektów, gdzie można było zobaczyć zdjęcia elastycznych wyświetlaczy OLED. To część wystawy, którą można będzie oglądać on-line, ale do tej pory widzieliśmy jedynie zdjęcia produktów. Teraz przyszła pora na film, który częściowo prezentuje to, jak takie urządzenia mogłyby działać. Wśród wizualizacji urządzeń nie zabrakło jednego z ciekawszych projektów, czyli ekranu S-foldable. Mówimy tutaj o składanym „na trzy” smartfonie. Oczywiście to, co widzimy na filmie, jest tylko wizualizacją możliwości wyświetlacza, a nie działającym sprzętem.

Nie zmienia to tego, że prezentuje się to naprawdę ciekawie. Każdy z segmentów wyświetlacza mógłby działać oddzielnie, ale po całkowitym rozłożeniu jako całość. To rozwinięcie tego, co Samsung ma już w swoim portfolio, czyli serii Fold. S-foldable miałoby dawać znacznie więcej możliwości, a film je częściowo pokazuje. I choć to piękna wizja, to raczej na żywo szybko takiej realizacji nie zobaczymy. Niewykluczone jednak, że Samsung już pracuje nad takim smartfonem, ale jego cena byłaby z początku zabójcza.

Zobacz też: Inteligentny opatrunek, który sam wykrywa infekcje.

Na filmie możemy także zobaczyć wizualizacje 17-calowego wyświetlacza, który pełni rolę tabletu/laptopa. To też ciekawy projekt, który z pewnością znalazłby wiele zastosować biznesowych. Możemy także spojrzeć na działanie kamery pod ekranem, co już pojawia się na rynku. Swój krótki segment dostał także rozwijany smartfon. Jeżeli choć część z tych pomysłów trafi do realizacji, czekają nas ciekawe czasy.

Źródło: Samsung

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy