Epic pozywa Nreal

Epic Games pozywa twórców okularów AR – wszystko z powodu dość niefortunnej nazwy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Epic chyba dość mocno zakosztował w bataliach sądowych. Gigant złożył właśnie pozew przeciwko firmie Nreal produkującej okulary do mieszanej rzeczywistości o rzekome naruszenie znaku towarowego. Epic twierdzi, że nazwa firmy wygląda i brzmi praktycznie identycznie jak Unreal i uznaje to za celowe działanie. Epic stwierdził w pozwie, że obie firmy konkurują na tym samym rynku i zasugerował, że podobieństwo może powodować zamieszanie.

Epic pozywa Nreal

Epic pozywa Nreal

W treści pozwu możemy przecytać: 

Epic ma dziesięć rejestracji dla 'Unreal’ samodzielnie lub w połączeniu z innym terminem dla szerokiej gamy towarów i usług, w tym, ale nie tylko, oprogramowania, gier wideo, wirtualnych światów i wizualizacji 3D, animacji i platform.

Nreal wydał swoje okulary mieszanej rzeczywistości Nreal Light w Korei Południowej w zeszłym roku i planuje wypuścić je na rynek USA w tym kwartale. Chociaż Epic nie ma jeszcze własnego sprzętu AR, wykazał zainteresowanie technologią AR/VR. W 2017 roku. Firma Epic wydała także Robo Recall, czyli grę w wirtualnej rzeczywistości, którą opracowała za pomocą silnika Unreal Engine.

Zobacz też: Sharp Aquos R6 -takiego aparatu w smartfonie jeszcze nie było!

Epic domaga się nakazu, który zmusiłby Nreal do wycofania wniosku o znak towarowy, a także nieokreślonego odszkodowania. Firmy od kilku lat toczą spór o nazwę Unreal. Prowadziły rozmowy na temat ugody, ale nie były w stanie osiągnąć porozumienia. Nreal borykał się już z innymi problemami prawnymi w USA. W zeszłym roku sąd odrzucił roszczenie Magic Leap twierdzące, że Nreal korzysta ze skradzionej technologii.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy