Składane wyświetlacze OLED od Samsunga – przyszłość łamie się na trzy

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Samsung zaprezentuje składane wyświetlacze OLED podczas wystawy Display Week 2021. Ta odbędzie się w wersji wirtualnej, więc na żywo trudno będzie docenić to, co przygotował producent. A ten przygotował całkiem sporo ciekawych rzeczy, które w przyszłości powinny zacząć pojawiać się na rynku. Mowa tutaj nie tylko o składanych smartfonach, ale także i o laptopach z kamerami pod ekranem.

Samsung prezentuje składane wyświetlacze OLED

Składany OLED Samsung
S-foldable Samsung

Samsung ma już w swojej ofercie urządzenia, które można składać. Przykładem jest tutaj Fold, który jest idealnym przykładem tego, jak można zastosować elastyczne wyświetlacze. Jednak producent nie zamierza na tym poprzestać. Na specjalnej wystawie będzie można zobaczyć kilka nowych rodzajów składanych wyświetlaczy OLED, które mogą w przyszłości znacznie rozbudować portfolio producenta. Największe wrażenie robi S-foldable, czyli wyświetlacz, który można złożyć „na trzy”. Sam ekran będzie można złożyć do wewnątrz oraz na zewnątrz, a po rozłożeniu ma mieć przekątną 7,2 cala. Złożony może przypominać klasycznego smartfona, a po rozłożeniu całkiem sensowny tablet.

Składany OLED Samsung

Jeżeli ktoś poszukuje czegoś większego, to Samsung przygotował składany ekran o przekątnej 17 cali (po rozłożeniu). Ma on pełnić rolę przenośnego ekranu, a po złożeniu wyświetlać obraz w proporcjach 4:3. Ma być to produkt łatwy do przenoszenia, ale jednocześnie dający dużą swobodę.

Nie zabrakło także rozsuwanego smartfona, który na zdjęciach przypomina to, co wprowadziło Oppo w swoim Find X 2021. Nie zabraknie także stosunkowo nowego rozwiązania, czyli kamery pod ekranem (UPC – Under Panel Camera). Tutaj Samsung zaprezentował to na przykładzie laptopa, ale rozwiązanie z pewnością znajdzie zastosowanie także w smartfonach.

Zobacz też: Jak wypada Resident Evil Village? Oto nasza recenzja!

Nowości, które zaprezentowane zostaną na wystawie, mają być do obejrzenia także na kanale YouTube Samsung Display. Teraz można tylko czekać na więcej informacji na temat składanych wyświetlaczy OLED, ale na zdjęciach prezentują się bardzo ciekawie.

Źródło: Samsung

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy