Fundacja Scratcha oraz MIT Lifelong Kindergarten organizują tegoroczny #ScratchDay. To inicjatywa, która ma zachęcać do rozpoczęcia swojej przygody z programowaniem. Jej adresatami są głównie najmłodsi.

#ScratchDay 2021 – rozkład jazdy

#ScratchDay

Scratch jest wirtualnym językiem programowania i platformą internetową, za pomocą których można tworzyć swoje gry, animacje oraz inne projekty. Tegoroczny #ScratchDay rozpoczyna się dzisiaj i potrwa przez tydzień, do 23 maja. Organizatorzy, a także różne inne podmioty z całego świata planują na ten czas różne inicjatywy.

Osoby chcące świętować dzień programowania w scratchu w Polsce mogą zapoznać się z dwoma darmowymi kursami. Są one dostępne na e-learningowej platformie OSE IT-Szkoła:

  • Programowanie w Scratch Junior z Klubem Młodego Programisty – dla dzieci w wieku 6-9 lat oraz osób, które nie miały żadnej styczności z programowaniem.
  • Programowanie w Scratch 3.0 z Klubem Młodego Programisty – dla dzieci w wieku 9-12 lat oraz osób, które nie mają żadnych problemów ze Scratchem Junior.

Czytaj także: Tani Game Pass Ultimate powoli się kończy? Microsoft zauważa „lukę” w swoim rozumowaniu

Oba kursy do tej pory zgromadziły łącznie 5000 uczestników. Inicjatywy na Dzień Scratcha przygotowały również różne instytucje. Przykładowo Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog organizuje specjalne wyzwania i udostępnia publikacje na temat tego języka programowania. Można także ustawić na swoje zdjęcie profilowe na Facebooku okolicznościową nakładkę.

źródło: KPRM

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.