ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
android 12 wbudowany tlumaczy

Android 12 ujawnia swój wygląd tuż przed premierą! Google wprowadza spore zmiany

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

W ostatnich latach Android w głównej mierze był przebudowywany pod maską, czyli pojawiało się wiele nowych bibliotek dla programistów, dodawano nowe funkcje do samego systemu, ale interfejs w gruncie rzeczy pozostawał w tym samym nurcie. Android 12 może odmienić wygląd Robocika, co do czego poznaliśmy już wcześniej odpowiednie przesłanki. Niemniej teraz do Sieci trafił film, który prezentuje w szczegółach, jak Google przemodelowało najpopularniejszy system mobilny na świecie.

Google stawia na wygląd – Android 12 przejdzie sporą przebudowę

Przede wszystkim wygląd nowego systemu objawia się w większej liczbie zaokrągleń – Android 12 wyraźnie zrywa z prostymi, kanciastymi wykończeniami. Widać to w ramach każdego nowego elementu – od widżetów, przez przełączniki, kończąc na animacjach. Z samego ujawnionego filmu możemy też zauważyć nowy gest łączenia powiadomień w grupy. Mimo wszystko ogólny odbiór również wskazuje na to, że Google bardziej przemyślało interfejs pod obsługę jedną dłonią. Wszystko zdaje się wyglądać bardziej czytelnie, informacje nie są składowane na sobie i naturalnie widać powiew świeżości. Jest to ewidentnie coś nowego względem tego, co dzisiaj oferuje czysty Android.

Zobacz też: POCO może doczekać się własnej wariacji MIUI.

W tytule pojawia się wzmianka tuż przed premierą, czyli na potwierdzenie powyższych nowości nie będziemy musieli długo czekać. Spodziewamy się, a wręcz jesteśmy tego niemalże pewni, że Android 12 i jego nowy wygląd poznamy na Google I/O, czyli wydarzeniu, które rozpocznie się już 18 maja i będzie trwać 3 dni. Niewiadomą pozostaje, czy Amerykanie pokażą nowy wygląd Androida 12 osobno, czy też razem z niedawno ujawnionym Pixelem 6. Tymczasem dajcie znać, czy powyższe zmiany trafiają w Wasze gusta?

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy