ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy A21s specyfikacja

Oto najtańszy smartfon Samsunga z 5G przed premierą – Galaxy A22 5G i różnice względem 4G

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Świat 5G ewidentnie tanieje, co widać na każdym kroku. Wiele firm wprowadza coraz tańsze modele, co też musi robić lider rynki i właśnie robi. Samsung przygotowuje się właśnie do wprowadzenia Galaxy A22 w wersji 5G i 4G. Tradycyjnie różnice będą sprowadzać się do czegoś więcej, aniżeli tylko modemu z obsługą sieci nowej generacji. W tym wypadku Koreańczycy wręcz wyraźnie przemodelują oba modele względem siebie, co będzie prowadzić do pytań, czy faktycznie potrzebne jest nam wsparcie dla 5G. Tymczasem przejdźmy do konkretów.

Samsung Galaxy A22 5G ma być tani, a my poznaliśmy jego wygląd i specyfikację

samsung galaxy a22 5g specyfikacja wyglad

Samsung Galaxy A22 w wersji 5G i 4G naturalnie będą dzieliły ten sam wygląd. Jednak im bardziej przechodzimy do szczegółów, tym zaczynają pojawiać się różnice. Przede wszystkim Galaxy A22 5G zaoferuje 6,4-calowy ekran IPS LCD, podczas gdy 4G będzie pokazywać obraz na panelu w technologii OLED. Siłą rzeczy zmieni się także układ obliczeniowy – 5G otrzyma Dimensity 700, który niedawno poznaliśmy w realme 8 5G. Z kolei 4G wykorzysta moc MediaTeka Helio G80. Oba modele mają wykorzystywać energię z akumulatora o pojemności 5000 mAh (ładowanie 15 W) i robić zdjęcia potrójnym aparatem z główną matrycą 48 MPx.

Zobacz też: Gmail i Facebook z niechlubnym rekordem w App Store – nie można być z tego zadowolonym.

Z racji, że poziom szczegółowości powyższego przecieku jest wysoki, tak możemy domyślać się, że Galaxy A22 5G i 4G zostaną zaprezentowane w najbliższym czasie. Cena wersji z obsługą sieci nowej generacji w Azji ma wynosić około 180 dolarów, czyli niecałe 700 złotych. Oczywiście, jeśli smartfon trafi do Europy, to możemy spodziewać się wyższej kwoty.

Źródło: XDA Developers, 91 Mobiles

Sprawdź najnowsze wpisy