ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus Watch Cobalt Edition

OnePlus Watch Cobalt Edition w końcu wyceniony – jest nieźle

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

OnePlus Watch Cobalt Edition został zaprezentowany podczas premiery ostatnich flagowców producenta. OnePlus 9 oraz OnePlus 9 Pro trochę przyćmiły pierwszy smartwatch producenta, ale teraz może się to trochę zmienić. W Chinach swojej premiery doczekała się specjalna wersja urządzenia, a co za tym idzie, poznaliśmy w końcu cenę sprzętu. I nie jest ona tak wysoka, jak można było podejrzewać.

Cena OnePlus Watch Cobalt Edition

OnePlus Watch Cobalt Edition

Wielu producentów smartfonów decyduje się na to, by wejść na rynek wearable. Tak robią Samsung, Huawei, Xiaomi czy realme. Tak też zrobiło OnePlus, które swoje pierwsze urządzenie tego typu zaprezentowało niedawno. Wraz z nim pokazano specjalną wersję smartwatcha, którego koperta wykonana została ze stopu kobaltu. Sam wyświetlacz chroni szkło szafirowe, a zamiast gumowego paska, klienci dostają taki z prawdziwej skóry. Można więc założyć, że mówimy o produkcie premium. Zważywszy na to, że OnePlus stał się w ostatnich latach dość drogim producentem, cena tej wersji zegarka także mogła być wysoka.

Urządzenie zadebiutowało właśnie w Chinach i trafi tam do sprzedaży już po weekendzie. Cena OnePlus Watch Cobalt Edition została ustalona na 1599 juanów, czyli około 930 złotych. I to naprawdę sensowna cena, jeżeli spojrzy się na wykorzystane do produkcji materiały. Szczególnie, że sam zegarek ma całkiem sporo do zaoferowania. Wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,39 cala (454×454 pikseli, 326 ppi) powinien zadowolić fanów bardziej klasycznych rozwiązań. Szczególnie w wersji Cobalt Edition, która wygląda znacznie bardziej elegancko, niż klasyczna odsłona zegarka.

Zobacz też: Czy tak będzie wyglądał Google Pixel 6?

Smartwatch na jednym ładowaniu ma wytrzymać nawet do 14 dni (akumulator 402 mAh). Nie zabrakło modułu GPS czy pomiaru SpO2. Do tego dochodzą oczywiście liczne tryby sportowe czy możliwość wyboru tarcz. Nie poznaliśmy jeszcze europejskiej ceny OnePlus Watch Cobalt Edition, ale niedługo powinno się to wydarzyć. Przypomnijmy, że zwykła wersja OnePlus Watch kosztuje 159 euro (około 720 złotych).

Źródło: OnePlus / GizmoChina

Sprawdź najnowsze wpisy