Koniec z niechcianymi kliknięciami w irytujące reklamy! Google tworzy nowy algorytm

Łukasz Pająk Newsy 2015-06-27

reklamy google adwords zmiany

Ile razy zdarzyło Wam się nie trafić w malutki krzyżyk w celu zamknięcia reklamy, czy to w aplikacjach czy też na stronach internetowych? Być może przy szybkim przewijaniu natrafiliście na niechcianą grafikę, która po kliknięciu otworzyła cały szereg różnych irytujących i z pewnością niechcianych reklam? Google mówi dość.

W tym celu wszelkie promocje wyświetlane za pomocą systemu AdWords będą analizowały wszystko to, co będą zawierały. Tym samym pojawiły się trzy nowe zabezpieczenia, które mają pomóc nam uniknąć niechcianych kliknięć i ich irytujących konsekwencji. Po pierwsze, na pełnoekranowych reklamach obrazki pojawiające się przy „krzyżyku” będą nieklikalne. Podobnie stanie się z ramkami grafik promocyjnych na stronach internetowych. Te również nie będą odsyłały nas tam gdzie nie chcemy. Na koniec pozostał problem z szybkim przewijaniem i przypadkowym znalezieniem reklamy oraz włączeniem jej. W tym wypadku Google poradziło sobie tak, że wszelkiego rodzaju promocje staną się klikalne dopiero po pewnym czasie ich wyświetlania na wyświetlaczu.

Zmiany te są tak małe, ale jakże pomocne – najprawdopodobniej skończą się problemy z irytującym przekierowaniami, które przez przypadek, pośpiech czy też nieuwagę włączyliśmy. Coś jeszcze powinno Google zmienić, aby uprzyjemnić nam życie? Wyłączenie reklam nie wchodzi w grę.

źródło: adwords.blogspot.com • normalka

  „że wszelkiego rodzaju promocje staną się klikalne dopiero po pewnym czasie ich wyświetlania na wyświetlaczu” i z czego sie cieszysz cymbale? to ma tak dzialac, masz na nia patrzec! a jak sie napaczysz to bedziesz mogl ja kliknac… nie ma jak to sprzedac komus gowno wmawiajac jednoczesnie, ze to zloto. i GLUPI uwierzy!

 • christeros

  ROOT i po reklamie 😉

 • Tomek

  Odpowiednie filtry i zadnych reklam nie ma.

  • Qlimax

   Wystarczy zmodyfikować plik host.

   • normalka

    wystarczy tez pisac bzdury…

 • Asdaf

  Jakby mogło wchodzić w grę skoro na tym zarabiają;) Ale są rozwiązania zarówno wymagające roota jak i te bez niego które blokują całkowicie reklamy. Bywają też te dobre, np w grach które dają jakieś małe bonusy po obejrzeniu krótkiego filmiku.x