ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mapy google punkty szczepień

Mapy Google pokazują, gdzie są punkty szczepień – funkcja dotarła do Polski

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Mapy Google pokazują użytkownikom, gdzie znajdują się poszczególne punkty szczepień. Choć rozwiązanie było zapowiadane już kilka miesięcy temu, to dopiero teraz możemy z niego korzystać. Nie ma jednak powodów do narzekań – Polska jest jednym z pierwszych krajów w Europie, gdzie pojawia się taka funkcja.

Nie wiesz gdzie są punkty szczepień – otwórz Mapy Google

źródło: polska.googleblog.com

W styczniu informowaliśmy, że punkty szczepień na COVID-19 trafią do Map Google. Wtedy funkcja debiutowała w niektórych stanach w USA, a o jej dostępności w naszym regionie nie było wiadomo zbyt wiele. Dziś Google ogłosiło jednak, że lokalizacje punktów szczepień są już dostępne w mapach także w Polsce.

Polska jest jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym możecie sprawdzić w wyszukiwarce i na Mapach lokalizacje punktów szczepień przeciwko COVID-19 – czytamy w komunikacie wydanym przez Google Polska. Wcześniej funkcja pojawiła się m.in. w Kanadzie, Francji i Indiach.

Czytaj także: Play i Orange połączyli siły – celem była lepsza jakość rozmów telefonicznych

Nasuwa się jednak pytanie, co będzie z aktualnością danych dotyczących punktów szczepień w Mapach Google. Wiele takich punktów jest poza szpitalami i ma charakter tymczasowy. Jedne miejsca się otwierają, natomiast inne zostają zamknięte. Google zapewnia jednak, że informacje będą regularnie aktualizowane. Ma na to pozwolić współpraca z Narodowym Programem Szczepień.

źródło: Google Polska

Sprawdź najnowsze wpisy