Operatorzy Play i Orange postanowili współpracować, by osiągnąć wspólny cel – była nim lepsza jakość rozmów telefonicznych. Udało się to osiągnąć, a z międzyoperatorskiego porozumienia mogą być zadowoleni osoby będące w jednej, jak i drugiej sieci.

Lepsza jakość rozmów pomiędzy osobami będącymi w Play oraz Orange

lepsza jakość rozmów Play i Orange

Jakość rozmów telefonicznych jest niewątpliwie czymś istotnym. Jeśli stoi na dobrym poziomie, nie mamy problemu ze zrozumieniem rozmówcy, a komunikacja przebiega sprawnie. Choć współczesne telefony mają zróżnicowane i zaawansowane zastosowania, to podstawową funkcją wciąż pozostaje przekazywanie informacji na odległość.

Żeby przetłumaczyć nasz głos na sygnał cyfrowy, przesłać go i ponownie przetworzyć na dźwięk, operatorzy wykorzystują specjalne kodeki. Jednym z nich jest EVS (Enhanced Voice Services), znany również jako HD Voice+. Używa się go podczas rozmów realizowanych w VoLTE i Wi-Fi Calling, przez co dźwięk jest czystszy. Play oferował takie rozwiązanie swoim klientom, ale tylko podczas rozmów, w których drugą stroną również byli użytkownicy usług od fioletowego operatora.

Czytaj także: Play objął w marcu i kwietniu kolejne miejscowości zasięgiem LTE – oto ich lista

Dzięki współpracy zespołów Play i Orange, również połączenia realizowane z jednej do drugiej sieci mogą być obsługiwane z wykorzystaniem kodeka EVS – poinformował dziś fioletowy operator. Kodek EVS jest dostępny w większości smartfonów wspierających VoLTE i Wi-Fi Calling.

źródło: Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.