ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Watch3

Nowy Galaxy Watch – tak dla płatności, ale nie dla cukrzyków?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Nowy Galaxy Watch, którego powinniśmy zobaczyć w sierpniu, może przynieść sporo zmian u Samsunga. Ponoć producent zaprezentuje modele Samsung Galaxy Watch 4 oraz Galaxy Watch Active 4. Przynajmniej takie informacje pojawiają się w sieci. Doszła do nich kolejna, która pokazuje jednak, że mimo wcześniejszych zapowiedzi, jedna z funkcji nie musi wcale pojawić się na urządzeniu.

Nowy Galaxy Watch – nowe informacje

Samsung Galaxy Watch3
Samsung Galaxy Watch3

Niedługo przekonamy się, czy nowe zegarki od Samsunga będą dalej działać na autorskim Tizen, a może firma przerzuci się na rozwiązanie od Google. Pierwsze informacje o tym, że Galaxy Watch 4 oraz Galaxy Watch Active 4 będą działać pod kontrolą Wear OS, pojawiły się przed kilkoma miesiącami. Teraz jest ich coraz więcej i faktycznie to może być prawda. Taka zmiana mogłaby przynieść sporo dobrego, a w tym jedną ważną funkcję, której w Polsce mogło nam brakować w szczególności. Mowa oczywiście o płatnościach smartwatchem. To jedna z tych rzeczy, której brak odstraszał użytkowników od zegarków Samsunga. Obecność Wear OS mogłaby tutaj wiele zmienić i w tym przypadku na lepsze.

Jednak w sieci pojawiły się kolejne informacje, które już tak wesołe nie są. Najprawdopodobniej na nowych Galaxy Watch zabraknie funkcji monitorowania poziomu glukozy we krwi. O obecności tego rozwiązania na smartwatchach producenta także już się mówiło, ale widocznie nie udało się uzyskać odpowiednich certyfikatów ze strony agencji zdrowia. Takie pomiary poziomu glukozy we krwi, choć nie idealne, mogłyby pomóc cukrzykom w monitorowaniu stanu zdrowia.

Zobacz też: Wear OS nie będzie już miało OS w nazwie?

Oczywiście żaden smartwatch nie zastąpi profesjonalnych narzędzi do diagnostyki, ale daje jakiś ogólny pogląd. Oczywiście do czasu premiery nowych zegarków, wiele może się jeszcze zmienić i kto wie, może Samsung jednak taką funkcję zaproponuje. Trzeba trzymać za to kciuki, bo to naprawdę ciekawe rozwiązanie, które pomogłoby milionom osób.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy