Sony Game AI Agents

Trwają prace nad ponad 25 grami dla PlayStation 5, z których część to nowe marki

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Nowa generacja konsol jest dostępna na rynku od stosunkowo niedawna, bo od premiery PlayStation 5 czy Xboxów Series X|S minęło dopiero mniej więcej pół roku. To z kolei oznacza, że wyścig o to, która strona zaoferuje lepsze gry, dopiero się rozpoczął. Jak na razie żadna z marek nie ma w portfolio przesadnie wiele, ale wygląda na to, że Sony bierze ten wyścig na poważnie. Właśnie dowiedzieliśmy się bowiem, że trwają prace nad ponad 25 grami dla PlayStation 5. Nie da się ukryć, że to imponująca liczba.

Ponad 25 nowych gier dla PlayStation 5

PlayStation Studios

PlayStation od zawsze stało grami ekskluzywnymi i nic nie wskazuje na to, by w tej generacji miało się coś zmienić. W udzielonym dla serwisu Wired wywiadzie, szef PlayStation Studio – Hermen Hulst – poinformował, że obecnie trwają prace nad ponad 25 grami dla PlayStation 5. Wszystkie zostaną wydane pod szyldem PlayStation Studios, a jakby tego było mało – prawie połowa z nich to nowe marki, a nie sequele czy spin-offy. Mężczyzna dodał też, że część z nadchodzących gier będzie stosunkowo nieduża, co oznacza, że ich przygotowanie zajmie mniej czasu.

Zobacz także: Czas prezentów w PlayStation Store. Oto 40 najlepszych promocji na gry PS4 & PS5 z nowej wyprzedaży!

Obecnie wiemy o istnieniu następujących gier zmierzających na PlayStation 5:

  1. Horizon Forbidden West (2021)
  2. Ratchet and Clank: Rift Apart (June 2021)
  3. God of War: Ragnarok (2021)
  4. Gran Turismo 7 (2022)

Nie da się więc ukryć, że jeszcze cała masa tytułów jest owiana tajemnicą. Pod koniec warto wspomnieć, że gry pod szyldem PlayStation Studios wcale nie muszą pochodzić od deweloperów należących do Sony. Doskonałym tego przykładem jest jeszcze ciepły Returnal od zewnętrznego studia Housemarque.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy