ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Polska najwięcej salonów Xiaomi

Nowa funkcja MIUI zdała egzamin – nakładka ostrzegła ludzi przed zagrożeniem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi właśnie ogłosiło, że nowa funkcja w nakładce MIUI z powodzeniem poinformowała użytkowników smartfonów w Chinach o 35 trzęsieniach ziemi o magnitudzie 4.0 i wyższej. Oprogramowanie firmy zaoferowało nawet wsparcie dla 25 prowincji w kraju. Tym oto sposobem nowa funkcjonalność, której nam na szczęście nie będzie dane docenić, może w realny sposób ratować ludzkie życia.

Xiaomi: MIUI ostrzega przed trzęsieniem ziemi

Xiaomi: MIUI ostrzega przed trzęsieniem ziemi

Xiaomi pochwaliło się tym osiągnięciem na chińskim serwisie mikroblogowym Weiboo. Nowa funkcja wyposaża smartfony w system wczesnego ostrzegania, który jest wbudowany w urządzenie, aby zaoferować powiadomienia push dotyczące nadchodzących klęsk żywiołowych. W ogłoszeniu firma stwierdziła również, że osiągnęła łączną liczbę 8 640 477 urządzeń, w tym smartfonów i telewizorów z systemem wczesnego ostrzegania.

Zobacz też: MediaTek przygotowuje odpowiedź na Snapdragona 780G – układ zadebiutuje u Oppo

Warto dodać, że Xiaomi pochwaliło się tym sukcesem w trakcie Chińskiego Narodowego Dnia Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof. Te wczesne ostrzeżenia dotyczące trzęsień ziemi zostały wysłane do 25 prowincji w całym kraju, ale jeszcze nie osiągnęły pełnego zasięgu. Warto zauważyć, że system firmy jest aktywny od ponad 500 dni i do tej pory wykrył 35 trzęsień ziemi. Producent obiecuje nawiązać współpracę z kolejnymi instytutami badawczymi po to, aby ostrzeżenia były jeszcze dokładniejsze i wcześniejsze. Pozostaje mieć nadzieję, że pozostali producenci podpatrzą to rozwiązanie i tego typu ostrzeżenia będą normą nie tylko w Chinach, ale i na całym świecie. I to nie tylko w zakresie trzęsień ziemi.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy