ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wentylator jako naszyjnik

Wentylator RGB jako… naszyjnik – czyli nowy gadżet na nadchodzące upały

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Przenośne wentylatory są coraz popularniejszymi urządzeniami. To dzięki nim jesteśmy w stanie ochłodzić się w trakcie upałów w niemalże każdym miejscu. A upały z roku na rok są coraz większe. Istnieje jednak dość istotna wada takich rozwiązań. Otóż wentylator należy trzymać ciągle w ręku, co znacznie utrudnia chłodzenie się nim. Firma ZMI postanowiła rozwiązać ten problem, prezentując wentylator w formie naszyjnika, który właściwie sam się trzyma na naszym karku. A że naszyjniki to biżuteria, a ta pełni funkcję ozdobną to nie zabrakło także diod RGB.

Wentylator jako naszyjnik

Wentylator jako naszyjnik

Oczywiście noszenie na szyi to nie wszystko. Wentylator jest składany, więc teoretycznie można go postawić na wiele różnych sposobów. Wedle zapewnień producenta urządzenie może być regulowane od 0° do 120°. Oprócz trzech wersji kolorystycznych (biały, różowy, zielony), łopatki wentylatora są również wyposażone w wyżej wspomniane podświetlenie LED RGB. Efekt świetlny może być zmieniany za pomocą dedykowanego przycisku z boku.

Zobacz też: Zmiany w regulaminie WhatsAppa niezgodne z niemieckim prawem – reakcja Facebooka budzi kontrowersje

Produkt wyposażony jest w silnik bezszczotkowy, który napędza siedem łopatek. Obsługuje trzy różne ustawienia prędkości i może być łatwo zdemontowany do czyszczenia. Producent podaje, że żywotność baterii wynosi 13 godzin na pierwszym biegu, 8 godzin na drugim biegu i tylko 4 godziny na trzecim biegu. Wielkim plusem jest to, że sprzęt ładuje się przez coraz popularniejszy port USB Type-C, a odpowiedni kabel znajduje się w pudełku. Nie bez znaczenia jest również jego masa. Wentylator waży 130 gramów. Został on wyceniony na 99 juanów, czyli około 60 PLN.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy