ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Reflektor samochodowy Samsunga

Nowy reflektor samochodowy Samsunga wykorzystuje technologię znaną z aparatów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Firma Samsung przedstawiła swój najnowszy moduł LED dla inteligentnych reflektorów samochodowych, czyli PixCell LED. Według producenta jest to idealne rozwiązanie dla energooszczędnych lamp pasujących do eleganckich i stylowych pojazdów przyszłości. Samsung określa to rozwiązanie mianem Adaptive Driving Beam (ADB), które wykorzystuje zaawansowaną technologię półprzewodnikową firmy, aby ulepszyć koncepcję ADB na kilka sposobów. Co więcej, PixCell LED to produkt, który wzmacnia ambicje koreańskiego giganta technologicznego, aby stać się większym elementem rynku motoryzacyjnego i jego łańcucha dostaw.

Reflektor samochodowy Samsunga

Wygląda na to, że PixCell LED wykorzystuje technologie podobne do ISOCELL, a przynajmniej opiera się na zasadach, które od wielu lat są stosowane przez dział aparatów komórkowych Samsunga. Wszystko dzięki rozwiązaniu określanemu przez producenta jako Silicon Wall. Posłużyło ono do stworzenia solidnej struktury ściany pomiędzy pikselami. Odizolowanie każdego z nich pozwala na bardziej wyrafinowaną kontrolę światła, czyli to, o co głównie chodzi w ADB.

Zobacz też: Tego można się było spodziewać – Chia niszczy dyski SSD jak szalona

ADB to system zaprojektowany tak, aby zminimalizować odblaski dla nadjeżdżających pojazdów, a jednocześnie zapewnić kierowcy wystarczającą ilość światła. System ma za zadanie śledzić nadjeżdżające samochody i obniżać jasność reflektorów tylko w określonych miejscach. Oczywiście, niektóre systemy ADB działają lepiej niż inne i istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do tej różnorodności wyników. Kontrola światła jest jednym z tych czynników, więc można zobaczyć, jak izolacja pikseli staje się ogromnie ważna w reflektorach LED, które zostały zaprojektowane dla systemów ADB. Technologia Silicon Wall pozwoliła firmie Samsung zmniejszyć odstępy między pikselami do zaledwie 25 mikrometrów, czyli 1/16 wielkości tradycyjnych LED-ów. To z kolei może znacząco zmniejszyć rozmiary modułów reflektorów samochodowych i uprościć układ optyczny. Dodatkowo Samsung postarał się, aby kontrola i sterowanie modułem były jak najprostsze, co ma uczynić je atrakcyjnymi dla producentów.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy