Hisense laser tv

Nowości od Hisense w Polsce – Laser TV wchodzi na wyższy poziom

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Nowości od Hisense zmierzają do Polski. Rynek RTV i AGD w naszym kraju stale się rozwija. Ostatnie miesiące pokazały, że pandemia wpłynęła na decyzje zakupowe także w tym segmencie. Już pierwszy kwartał tego roku pokazał, że chętnie sięgamy po produkty związane z wnętrzami oraz RTV i AGD. Branża zaliczyła w tym okresie wzrost sprzedaży o około 10 procent. I tutaj Hisense może całkiem sporo zyskać.

Nowości od Hisense i trendy na rynku RTV AGD

Pierwszy kwartał tego roku przyniósł wzrosty w segmencie sprzedaży telewizorów 4K o około 40 procent względem tego, co było w poprzednim roku. Najczęściej sięgamy po produkty w rozmiarach 55-58 cali, a jak ruszą wydarzenia sportowe, to zainteresowanie telewizorami może jeszcze wzrosnąć. Pandemia sprawiła, że zakupy robiliśmy głównie przez Internet, a około 50 procent wydatków poszła na produkty RTV i AGD. Obecnie w Polsce jest ponad 14 milionów urządzeń gospodarstwa domowego, co średnio daje około 15 sprzętów AGD na gospodarstwo. W tym aż 5-6 to tak zwane „duże AGD”. I to jeden z tych segmentów, gdzie Hisense ma zamiar pokazać swoje nowe produkty.

Wśród nowości od Hisense pojawi się lodówka Hisense SkyLine, która została zoptymalizowana pod względem wydajności oraz miejsca na przechowywanie produktów. Jednak znacznie ciekawszym, a przynajmniej z punktu widzenia fanów nowych technologii, są produkty Laser TV. Te Hisense rozwija już od kilku lat, a teraz wprowadza kilka nowości do swojej oferty.

Zobacz też: Premiera realme 8 5G oraz realme C21 w Polsce. Ile zapłacimy za nowe smartfony?

Nowy Laser TV od Hisense

Hisense laser tv

W 2016 roku Hisense wyprodukowało pierwszy na świecie laserowy telewizor o krótkim rzucie DLP 4K. Jednak sama technologia rozwijana była od 2007 roku. Teraz na rynku pojawi się Hisense 88L5V, czyli pierwszy telewizor laserowy z sonicznym ekranem dostępny w globalnej sprzedaży. Tak o technologii mówi sam jej producent.

Laser TV to laserowy telewizor, w którego skład wchodzi projektor o ultrakrótkim rzucie i wysokiej jakości ekran 4K eliminujący światło otoczenia. Opatentowana przez Hisense technologia źródła laserowego równomiernie emituje światło i kolory na ekran, aby wyświetlać płynne i szczegółowe obrazy w dowolnym oświetleniu. Telewizory Hisense umożliwiają także oglądanie wielkoformatowego ekranu z bliskiej odległości sprawiając, że obrazy stają się bardziej realistyczne, a widz może poczuć się jak w kinie. Wyjątkowości doświadczenia dopełnia kinowa technologia audio. Dzięki temu, że obraz na ekranie jest odbijany, a nie bezpośrednio wyświetlany w kierunku oczu sprawia, że Laser TV jest przyjazny dla wzroku i mniej męczy oczy nawet podczas długich seansów.

Hisense – informacja prasowa

W Polsce dostępny jest już model Hisense 100L5 4K Smart Laser TV, a teraz firma planuje wprowadzić do sprzedaży wersję 88-calową. Ten model będzie charakteryzował się także wbudowanym systemem rozpraszającym dźwięk DML (Distributed Mode Loudspeaker). Sam dźwięk ma się wydobywać z ekranu i dawać wrażenie 360 stopni. Zważywszy na to, że w samym ekranie ma być aż 100 tysięcy jednostek audio, wrażenia zapewne faktycznie będą warte ceny sprzętu. Ma to być pierwsze takie rozwiązanie na świecie, a do Polski trafi już lipcem tego roku. Zapewne bliżej premiery dowiemy się, ile trzeba będzie za nie zapłacić.

Co jeszcze wprowadzi Hisense do Polski?

Wyżej opisany model to nie wszystko, co Hisense zamierza wprowadzić do Polski. W tym roku pojawią się jeszcze 24 modele telewizorów (LED, OLED, ULED, MiniLED), które będzie można kupić w naszym kraju. Oczywiście sprzęty będą dostępne w różnych rozmiarach (od 32 do 120 cali), więc będzie w czym wybierać.

Wspomniana wyżej w tekście lodówka także będzie jednym z produktów, który zawita do naszego kraju. Hisense ma bowiem mocno zróżnicowane portfolio, które zawiera właśnie urządzenia typowo z segmentu AGD. W Polsce pojawią się więc nowe lodówki, a do tego mają dojść także suszarki czy pralki. Klimatyzatory od Hisense w Polsce dystrybuuje firma Schiessel. Firma ma dalej rozwijać swoje portfolio i wprowadzać nowe produkty na nasz rynek.

Źródło: Hisense informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy