ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
disneyland

Lubicie selfie? W świat Disneya wchodzą kolejne zakazy

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
disney

Nie na każda wycieczkę wybieramy się w kilka osób, a nawet jeśli to zrobienie sobie grupowego zdjęcia bez zaprzątania głowy innym zwiedzającym wymaga jakiegoś sposobu. Noszenie przy sobie statywu może być uznane za niewygodne i nieporęczne, nie jesteśmy przecież zawodowymi fotografami a turystami ze smartfonem. Ratunkiem w tej sytuacji wydaje się być kijek do robienia selfie. Powoli jednak zakazywany.

Ludzie dzielą się na dwie grupy: ci, którzy uwielbiają zdjęcia zrobione z ręki oraz ci, którzy wolą oddać komuś swojego smartfona na rzecz upamiętniającej fotografii swojej wizyty w jakimś miejscu. Niestety wybierając się w tym roku do parków Disney będziecie musieli należeć do tej drugiej grupy odwiedzających. Bowiem przez bramki nie przedrzecie się z tzw. „selfie stickami”.

Disney-selfie-stick-ban-01

Disney zapowiedział, że od 30 czerwca obowiązuje zakaz używania kijków do selfie na terenie Disney Worldu znajdującego się na Florydzie. Rozporządzenie obejmuje również DisneyQuest oraz Disneyland w Kalifornii. Od 1 lipca zaś nastąpi ekspansja tego zakazu na parki w Paryżu i Hong-Kongu.

Trzeba zauważyć, że mamy tutaj do czynienia z pewną ewolucją, gdyż wcześniej Disney również zakazywał używania kijków do selfie. Wtedy jednak było to ograniczenie dotyczące się kolejek oraz atrakcji znajdujących się na terenie parku. Tym razem mówimy o całkowitym zakazie. Każdy wchodzący i mający przy sobie „selfie stick” będzie musiał go zostawić na bramce, gdzie przy wyjściu zostanie mu oddany.

Nie wieszajmy jednak od razu psów na nowym regulaminie świata Disneya. Nie tylko tam nie są mile widziani fani selfie. Takie zakazy obowiązują również m.in. w niektórych muzeach w Nowym Jorku czy na stadionach w Wielkiej Brytanii.

Obama-Selfie-Stick

Czy jest to dobra decyzja czy ograniczenie swobody? Trzeba do tego podejść indywidualnie. Ci, którzy nigdy nie robili sobie tego typu zdjęć ani nie korzystali z takiego sprzętu nic nie stracą. Ci, którzy zabierali go ze sobą wszędzie będą musieli jego brak w świecie Disney jakoś przeboleć. Niemniej, jedno jest pewne. Wchodząc do bajkowego świata w końcu poczujemy się jak w bajce a nie futurystycznym miksie z przedłużonymi za pomocą kijków rękami.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy