ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Allegro Punkty

Startują Allegro Punkty – to nowa sieć 600 punktów odbioru paczek

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Allegro uruchamia partnerską sieć punktów odbioru przesyłek o nazwie Allegro Punkty. Wiemy już, na jakich zasadach i za jaką cenę będzie można zamawiać do nich paczki. Znany jest również termin, w którym internetowe zakupy trafią w wybrane przez nas miejsce.

Allegro Punkty – najważniejsze informacje

Allegro Punkty

Partnerska sieć punktów odbioru przesyłek obejmie 600 miejsc, w których będzie można odbierać zakupy z Allegro. Allegro Punkty będą dostępne jeszcze w tym miesiącu w salonach prasowych Kolportera. Przesyłki będzie można odebrać z nich już dzień po ich nadaniu przez sprzedawcę.

Allegro zapowiedziało już w tym roku budowę własnych automatów paczkowych oraz uruchomienie usługi logistycznej dla sprzedawców. Kolejny krok to sieć Allegro Punkty, które będą znajdowały się w salonach Kolportera. Za dostawę do jednego z nowych punktów odbioru zapłacimy 8,99 zł. Chyba że posiadamy pakiet Allegro Smart! i zrobimy zakupy za min. 40 zł u jednego sprzedawcy – wtedy dostawa będzie bezpłatna.

Już dziś ok. 80% przesyłek trafia do klienta Allegro w ciągu 1-2 dni od zamówienia. Uruchamiając Allegro Punkty poszerzamy największą w Polsce sieć liczącą obecnie 31 tys. punktów odbioru i automatów paczkowych – przypomniał Łukasz Szczepański, Dyrektor DEX w Allegro.

Czytaj także: GreenWay wybuduje stacje ładowania aut elektrycznych przy drogach A4, S3 oraz S7

Z rozpoczętej współpracy z polskim gigantem e-commerce zadowolony jest również Kolporter. Saloniki są jednymi z nielicznych punktów sprzedaży, które są czynne, od wczesnych godzin porannych aż do wieczora – mówi Robert Szczepaniak, dyrektor marketingu Kolporter i zwraca uwagę, że będzie to dodatkową zaletą dla osób chcących odebrać lub nadać przesyłkę.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy